Pekin 2008 > Wszystkie polskie florecistki odpadły!

Redakcja

Rozpoczął się trzeci dzień zmagań olimpijczyków w igrzyskach w Pekinie.
W zawodach badmintona Przemysław Wacha awansował do 1/8 finału. W II rundzie Wacha pokonał po dramatycznym pojedynku Szwajcara Chrostiana Bosingera 21:12, 11:21, 21:19.
W judo Krzysztof Wiłkomirski awansował do II rundy wygrywając w kat. 73 kg z Łotyszem Vsevolodsem Zalonijsem przez yuko.
Niestety, na szermierczej planszy w turnieju floretu kobiet nie ma już Polek. Największy zawód sprawiła Sylwia Gruchała, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich z Aten, która odpadła w 1/16 finału z wicemistrzynią świata, Rosjanką Aidą Szanajewą 11:12. Małgorzata Wojtkowiak w 1/16 finału, uległa Chince Zhang Lei 8:15, a Magdalna Mroczkowicz przegrała z Włoszką Vezzali 3:15.
Polscy łucznicy przegrali w turnieju drużynowym w ćwierćfinale z Koreą Południową 222:224.
A w Pekinie rozdano już pierwsze medale trzeciego dnia igrzysk. W konkurencji karabinu pneumatycznego zwyciężył, zapewniając sobie złoty medal, w ostatniej serii strzałów mistrz świata Hindus Abhinav Bindra - 700,5 pkt. Drugie miejsce zajął Chińczyk Qinan Zhu - 699,7 pkt., a brązowy medal wywalczył Fin Henri Hakkinen 699,4 pkt.
Do finału nie awansował Robert Kraskowski, który w eliminacjach zajął dopiero 33. miejsce
Na pływalni w szatefecie męskiej 4x100 metrów stylem dowolnym triumfowali Amerykanie przed Francuzami i Australijczykami. W wyścigu na 400 m stylem dowolnym wygrała Brytyjka Rebecca Adlington, która wyprzedziła Amerykankę Katie Hoff oraz swoja rodaczkę Joanne Jackson. Na dystansie 100 m st. klasycznym triumfował Jpończyk Kosuke Kitajima. Srebrny medal wywalczył Alexander Dale Oen (Norwegia) Francuz Hugues Duboscq. Na 100 m st. motylkowym najlepszą była Australijka Lisbeth Trickett. Druga była Amerykanka Christine Magnuson, a trzecia druga z Australijek Jessicah Schipper. (mark)