Pekin 2008 > Wygrana suwalskiego miksta!

Redakcja

Pierwszy występ sportowców z województwa podlaskiego na igrzyskach olimpijskich w Pekinie był bardzo udany. Występujący w badmintonowym turnieju par mieszanych reprezentanci SKB Litpol-Malow Suwałki Nadia Kostiuczyk i Robert Mateusiak pokonali debel z Seszeli 21:8, 21:19
Na pływalni do finałów awansowali: Paweł Korzeniowski (200 m st. motylkowym) i Katarzyna Baranowska (200 m st. zmiennym). Amerykański pływak Michael Phelps zdobył trzeci złoty medal wygrywając wyścig finałowy na 200 m stylem dowolnym. Phleps ustanowił trzeci w Pekinie rekord świata - 1.42,96. Srebrny medal wywalczył Koreańczyk Taehwan Park, zaś brązowy Amerykanin Peter Vanderkaay. Na 100 m stylem grzbietowym kobiet triumfowała Natalie Coughlin (USA) przed Kirsty Coventry (Zimbabwe) i Margaret Hoelzer (USA). W podobnym wyścigu mężczyzn złoto zdobył Amerykanin Aaron Peirsol z rekordem świata 52,54 s Drugi był jego rodak Matt Grevers, zaś brązowe medal zdobyło dwóch zawodników - Rosjanin Arkadij Wiatczanin i Austraklijczyk Hayden Stoeckel.
W ostatnim dzisiejszym finale Australijka Leisel Jones zwyciężyła na 100 m stylem klasycznym. Srebrny medal wywalczyła Amerykanka Rebecca Soni, zaś brązowy zdobyła Austriaczka Mirna Jukic.
Wielki zawód sprawiła polska tenisistka Agnieszka Radwańska, która przegrała w II rundzie z Franceską Schiavone (Włochy) 3:6, 6:7. (mark)