Pekin > Polscy szpadziści walczą o medal. Awans Rostkowskiej na 800 m

Redakcja

Rozpoczął się kolejny dzień olimpijskiej rywalizacji w Pekinie. Polscy szpadziści awansowali do półfinału i walczyć będą o olimpijskie medale. Nasi szermierze pokonali Ukrainę 45:37. W półfinale zmierzą się z Chińczykami.
Polski judoka Janusz Wojnarowicz startujący w wadze powyżej 100 kg, awansował już do III rundy. Polak, który w I rundzie miał wolny los, w drugiej - wygrał z Mongołem Baiarjawchłanem Machgałem przez ippon w 24. sekundzie walki.
Rywalizację rozpoczęli lekkoatleci. Szymon Ziółkowski zakwalifikował się do finału rzutu młotem. Nasza olimpijka z woj. podlaskiego Anna Rostkowska z KS Athletics Jakać Młoda zajęła w swoim biegu eliminacyjnym na 800 metrów 3. miejsce i awansowała do półfinałów. Polka uzyskała czas 2.02,11. (mark)