Pepco już 2 lata temu wycofało ze sprzedaży jedną z zabawek,...

  Pepco już 2 lata temu wycofało ze sprzedaży jedną z zabawek, która zagrażała zdrowiu człowieka. Sprawa jednak ponownie wróciła do mediów

  oprac. (vp)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  W sprzedawanej w sieci Pepco zabawce wykryto przekroczone dopuszczalne normy obecności ftalanu di(2-etyloheksylu) (DEHP). Sprawa dotyczy zabawki konik
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Fot. Janusz Wojtowicz / Polskapresse

  W sprzedawanej w sieci Pepco zabawce wykryto przekroczone dopuszczalne normy obecności ftalanu di(2-etyloheksylu) (DEHP) - taki komunikat pojawił się w czwartek na wielu ogólnopolskich portalach. Sprawa dotyczyła zabawki konik Pegaz z laleczką. Jak się okazuje, sprawa jest już dawno nieaktualna.

  Pepco ostrzegło swoich klientów


  Zabawka konik Pegaz z laleczką o numerze 22004, opatrzona kodem EAN 2619916000011, w której wykryto szkodliwe substancje chemiczne, została natychmiastowo usunięta z dystrybucji a sprawą zajął się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W zabawce wykryto przekraczającą dopuszczalne normy obecność ftalanu di(2-etyloheksylu) (DEHP) - taka informacja pojawiła się w czwartek na wielu portalach.

  Jak się okazuje sprawa jest już dawno nieaktualna. W piątek (8 lutego) Katarzyna Wilczewka, kierowniczka ds. komunikacji korporacyjnej PEPCO poinformowała, że opisana sytuacja dotyczy produktu, którego nie ma w sklepach od ponad dwóch lat.

  - Wspomniany produkt został w październiku 2016 roku wycofany ze sprzedaży i w całości zutylizowany. Miało to miejsce natychmiast po wykryciu niezgodności z regulacjami, a o sytuacji na bieżąco informowaliśmy zarówno Klientów, jak i UOKiK - tłumaczy K. Wilczewka. - Jest dla nas dużym zaskoczeniem, że informacja pojawiła się dopiero teraz – ponad dwa lata po opublikowaniu przez nas komunikatu i wycofaniu produktu z rynku. Prawdopodobnie osoba, która jako pierwsza napisała o sprawie bazowała na archiwalnym komunikacie z naszej strony, nie potwierdzając daty zdarzenia - dodaje.

  Ftalany szczególnie szkodzą dzieciom


  Wysokie stężenie ftalanów może być szkodliwie wpływać na pracę wielu narządów takich jak: wątroby, nerek, organów rozrodczych czy układu hormonalnego. Szczególnie narażone na ich negatywne oddziaływanie są dzieci, pacjenci z alergiami skórnymi oraz kobiety w ciąży.

  Zobacz też: Czy w Zielonej Górze powstanie Kaufland?

  Zobacz też: Zakaz handlu w niedzielę - rząd wstrzymuje zmiany

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »