Petanque. Polka na podium mistrzostw Europy

(mark)
Podium mistrzostw Europy w petanque
Podium mistrzostw Europy w petanque facebook
Katarzyna Błasiak zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy w petanque.

Katarzyna Błasiak z klubu Sokół Wrocław sięgnęła po brązowy medal Mistrzostw Europy w Petanque w grze pojedynczej. To największy sukces reprezentantki Polski w historii tego sportu. Zawody rozegrane zostały w szwedzkim Halmstadt. Polka w meczu półfinałowym przegrała z późniejsza mistrzynią Starego Kontynentu Hiszpanką Yolandą Mattarranz 6:13. Hiszpanka w finale wygrała ze Szwedką Jessiką Johansson 13:2. Reprezentację Polski kobiet prowadzi Celina Lichnowska.

Natomiast w turnieju mężczyzn Kamil Ladaczek, także zawodnik wrocławskiego Sokoła, uplasował się na miejscach 9-15.
Petanque (popularna francuska gra w boule) jest jedną z dyscyplin Światowych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich (World Games), które w lipce 2017 roku rozegrane zostaną we Wrocławiu.