Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

PGE Obrót wprowadził Ambasadora Jakości

Izabela Krzewska [email protected]
– Jestem po to, żeby pomagać naszym klientom, przekazywać im rady i wskazówki, rozładowywać napięcia powstające w przypadku konieczności dłuższego oczekiwania na realizację sprawy  – mówi o swojej roli Anna Majko, pierwszy Ambasador Jakości w Biurze Obsługi Klienta PGE Obrót w Białymstoku
– Jestem po to, żeby pomagać naszym klientom, przekazywać im rady i wskazówki, rozładowywać napięcia powstające w przypadku konieczności dłuższego oczekiwania na realizację sprawy – mówi o swojej roli Anna Majko, pierwszy Ambasador Jakości w Biurze Obsługi Klienta PGE Obrót w Białymstoku W. Wojtkielewicz
Już niemal w drzwiach uśmiechnięta, młoda kobieta wita nas słowami "W czym mogę pomóc?". Stajemy na końcu kolejki. Czekamy, a ona już udziela nam wskazówek, pomaga przy wypełnieniu dokumentów. Ta osoba to nie wytwór wyobraźni sfrustrowanego petenta, ale... Ambasador Jakości. Nowatorski pomysł PGE Obrót S.A., którego program pilotażowy prowadzony jest właśnie w Białymstoku.

Program testowany jest tylko w 11 miastach w Polsce. Ambasadorów spotkamy w najczęściej odwiedzanych placówkach obsługi klientów PGE: w Białymstoku, ale także m.in. w Rzeszowie, Łodzi, Przemyślu, Lublinie, Radomiu i Kielcach. Z jakimi problemami najczęściej zgłaszają się do nich klienci?

- Wyjaśnienie w zakresie sposobu wyliczenia faktury, problemu z płatnościami za energię elektryczną. W przypadku kupna lub sprzedaży mieszkania, klienci pytają o dokumenty potrzebne do zawarcia umowy albo do przepisania licznika - wymienia Anna Majko, Ambasador Jakości w Biurze Obsługi Klienta w Białymstoku.

Udziela wskazówek, pomaga zgromadzić pisma. Klienci są zadowoleni.

- To na pewno pozwala zaoszczędzić czas - jej pracę popiera Tomasz Bazyluk, jeden z nich.

- Dzięki Ambasadorowi Jakości klient wie, czy posiada wszystkie niezbędne dokumenty do realizacji jego sprawy. Jeśli ich nie ma, nie stoi w kolejce do "okienka", nie traci czasu. Przychodzi następnym razem, kiedy ma wszystko, co jest potrzebne - tłumaczy Hanna Cieśluk, kierownik BOK Białystok. - My obsługujemy go szybciej, a tym samym obsługujemy szybciej także innych klientów czekających w kolejce.

- Szkoda, że to nie firmy usług publicznych a komercyjne są inicjatorami tego typu działań - komentuje gorzko dr Marek Kruk, specjalista ds. marketingu z UwB.

Dziennie BOK PGE w Białymstoku przyjmuje około 400 osób. Przy takiej liczbie klientów może dojść do nieprzyjemnych incydentów. Wówczas na pierwszej linii frontu jest "Ambasador". Jak zauważa Hanna Cieśluk, od momentu uruchomienia programu, napięcia w kolejkach spadły do... zera.

- Gospodarz biura obsługi klienta - to określenie idealnie odzwierciedla rolę Ambasadora Jakości - podsumowuje. - Dzięki niemu klient czuje się bezpieczny i zauważony.

PGE postawiło na ludzi nie tylko kompetentnych, ale też młodych, otwartych, komunikatywnych.

- Ciągle zmieniamy się, aby spełniać oczekiwania klienta - mówi Alicja Radziejewska, wiceprezes PGE Obrót S.A. - W myśl tej filozofii przeprowadziliśmy badania, z których wynikało, że klienci życzą sobie, aby w naszych BOK-ach była osoba, która pomoże im zaraz po wejściu do biur.

Pomysł okazał się "strzałem w dziesiątkę". - Przyszedłem z prostą sprawą do załatwienia, bo z wymianą liczników - mówi Wacław Mnich, którego spotkaliśmy w BOK przy ul. Świętojańskiej. - Ale wiem, że w przypadku zagmatwanej sprawy taki doradca będzie bardzo pomocny.

Program pilotażowy potrwa do końca tego roku. Wszystko wskazuje na to, że będzie kontynuowany.

Czytaj e-wydanie »Lokalny portal przedsiębiorców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna