Piast Gliwice - Jagiellonia. Jaga przegrywa w Gliwicach (zapis relacji)

Jagiellonia gra w Gliwicach
Jagiellonia gra w Gliwicach Lucyna Nenow / Polska Press
Jagiellonia gra na wyjeździe z Piastem Gliwice. Białostoczanie walczą o czwarte miejsce w tabeli, które daje przepustkę do europejskich pucharów. Natomiast Piast, który jest w bardzo dobrej formie, ma duże szanse na mistrzostwo (strona wymaga odświeżania)

Po niesamowitej końcówce Jaga przegrywa 1:2 w Gliwicach

94 min. Rzut karny dla Jagi, ale tym razem po strzale Imaza broni Szmatuła i Piast wygrywa 2:1.

91 min. 2:1 dla Piasta. Kontra gospodarzy, Sandomierski broni strzał Felixa, ale przy dobitce Jodłowca nie miał szans

89 min. Rzut karny - gol !!!. Imaz strzela, piłka odbija się od słupka i wpada do bramki. Mamy remis 1:1

87 min. W polu karnym powalony Poletanovic i sędzie po obejrzeniu sytuacji na monitorze dyktuje rzut karny

85 min. Mocny strzał z dystansu Pospisila zablokowany

83 min. Zmiana w Piaście, za Konczkowskiego wchodzi Sokołowski

82 min. Dośrodkowanie Kadleca w pole karne Piasta, piłkę pewnie łapie Szmatuła

77 min. Zmiana w Jadze. Kostal za Bodvarssona

76 min. Strzał Romanczuka z pola karnego łapie szmatuła

74 min. Zmiana w Piaście. Papadopulos za Parzyszka

68 min. Znakomita akcja skrzydłem Novikovasa. Zagranie w pole karne, ale Imaz strzela prosto w Szamtułę. Najlepsza akcja Jagi w tym meczu.

65 min. Zmiana w Piaście. Felix zmienia Badię

64 min. W polu karnym Piasta Imaz, ale miał trudną pozycję aby oddać skuteczny strzał

64 min. Dobre dośrodkowanie Bodvarssona, ale w polu karnym nikogo nie było

60 min. Dwie zmiany w Jagiellonii. Romanczuk za Adamca i Guilherme za Wójcickiego

55 min. Dobra sytuacja dla Piasta. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzał głową Jodłowca obronił Sandomierski.

53 min. Po rzucie rożnym dla Piasta piłka trafiła przed pole karne do Valencii, ale po jego uderzeniu piłka przeleciała wysoko nad bramką.

48 min. Po dobrej akcji Valencia podał do Parzyszka, ale tego uprzedzają obrońcy Jagi.

46 min. Rozpoczęła się druga połowa.

Koniec pierwszej połowy. Jagiellonia przegrywa do przerwy

45 min. Gol dla Piasta !!! Duże zamieszanie w polu karnym Jagi. Po dośrodkowaniu uderza Valencia piłka odbija się od Arsenica i wtacza się do bramki.

45 min. Runje dotyka piłki ręką w swoi polu karnym, ale sędzie po konsultacji z wozem VAR nie odgwizduje rzutu karnego.

44 min. Po rzucie rożnym piłka zagrana do Novikovasa, po strzale Litwina głową na bramkę uderza Runje i z kłopotami łapie Szmatuła

39 min. Po rzucie rożnym Jagi Piast przechwycił piłkę i wyprowadził kontrę. Badia praktycznie miał już przed sobą tylko Sandomierskiego, ale potknął się

36 min. Duże problemy defensorom Jagi sprawia Valencia, ale jest skutecznie powstrzymywany

35 min. Szybkie wyjście Jagiellonii, ale Novikovas niepotrzebnie dryblował w polu karnym i stracił piłkę

34 min. Piast przycisnął, gospodarze coraz bliżej bramki Jagi

32 min. Żółta kartkę otrzymuje Sedlar.

29 min. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę zgrywa Badia, ale obrońcy gości wybijają

27 min. Strzał z rzutu wolnego Poletanovica, ale Szmatuła pewnie łapie.

25 min. Jagiellonia wymieniła dużo podań aż w końcu Poletanović został sfaulowany.

20 min. Dobra akcja Piasta, ale z dośrodkowaniem Kirkeskova radzą sobie obrońcy Jagi.

19 min. Prawa stroną próbował Kadlec, ale przed polem karnym Piasta został przewrócony. Sędzia uznał, że faulu nie było.

17 min. Dośrodkowanie w pole karne pewnie łapie Sandomierski.

11. min. Groźnie w polu karnym Grzegorza Sandomierskiego po rzucie rożnym Piasta. Strzał Dziczka zablokowany.

10 min. Dobre wyjście Jagi, ale Andrej Kadlec na spalonym.

8 min. Piast w ataku, ale obrona Jagi bez zarzutu.

2 min. Rzut wolny dla Jagi. Po wrzutce Poletanovicia gospodarze wybijają, piłka wraca w pole karne, ale Jakub Szmatuła szybszy od Zorana Arsenica.

Mecz się rozpoczął

Pod nieobecność Tarasa Romanczuka kapitanem Jagi Ivan Runje.

Przed meczem
Trenerzy obu drużyn podali składy. Niespodzianka gdyż Grzegorz Sandomierski zastąpił w bramce Mariana Kelemena, a na ławce rezerwowych kapitan Taras Romanczuk oraz Guilherme.

Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski - Andrej Kadlec, Ivan Runje, Zoran Arsenić, Bodvar Bodvarsson - Martin Adamec, Marko Poletanović - Jakub Wójcicki, Martin Pospisil, Arvydas Novikovas - Jesus Imaz.

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Marcin Pietrowski, Jakub Czerwiński, Aleksandar Sedlar, Mikkel Kirkeskov - Martin Konczkowski, Patryk Dziczek, Tomasz Jodłowiec, Gerard Badia - Joel Valencia, Piotr Parzyszek.

Jagiellonia zmierzy się na wyjeździe z Piastem Gliwice. Białostoczanie walczą o czwarte miejsce w tabeli, które daje przepustkę do europejskich pucharów. Natomiast Piast, który jest w bardzo dobrej formie, ma duże szanse na mistrzostwo.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0