Jacek Czaplewski
Jakub Moder, pomocnik Lecha Poznań
Jakub Moder, pomocnik Lecha Poznań Waldemar Wylegalski
Za nami świetna kolejka jeśli chodzi o perspektywę młodzieżowców. Pięciu z nich zdobyło po bramce. To: Jakub Moder i Tymoteusz Puchacz z Lecha Poznań, Aleksander Buksa i Kamil Wojtkowski z Wisły Kraków oraz Maciej Rosołek z Legii Warszawa. Asystę zapisał Kamil Jóźwiak z Lecha, którego wybraliśmy do jedenastki wyróżnionych. Dobrze spisał się też Mateusz Spychała z Korony Kielce, występując na boku obrony. Aż dziewięciu młodzieżowców w ten weekend zaliczyło po debiucie w ekstraklasie.

Występy młodzieżowców w 21. kolejce PKO Ekstraklasy
Arka Gdynia - Jakub Wawszczyk (1998) - Zagrał, bo dzień przed meczem z Cracovią rozchorował się Mateusz Młyński typowany przez trenera do roli skrzydłowego. Jako lewy obrońca Wawszczyk stoczył wiele trudnych pojedynków. Otrzymał żółtą kartkę. Po następnej czeka go przymusowa pauza.

Cracovia - Kamil Pestka (1999) - Zgodnie z przewidywaniami zagrał przeciw Arce Gdynia jako lewy obrońca. Był to poprawny występ. Dostał wprawdzie żółtą kartkę, ale nie eliminuje ona go z kolejnego spotkania.

Górnik Zabrze - Przemysław Wiśniewski (1998) - Rozegrał całe spotkanie z Koroną Kielce. Zespół nie stracił bramki.
David Kopacz (1999) - W 59 minucie zmienił Łukasza Wolsztyńskiego. Dał ożywczą zmianę. Kolega "okradł" go z asysty.

Jagiellonia Białystok - Bartosz Bida (2001) - Do 77 minuty pełnił funkcję jedynego młodzieżowca w spotkaniu z Wisłą Kraków. Zszedł w 84.
Aleksander Stawiarz (2002) - Witamy debiutanta! W 77 minucie zmienił Juana Camarę.
Przemysław Mystkowski (1998) - Na końcówkę wszedł za Bidę.

Korona Kielce - Mateusz Spychała (1998) - Cały mecz z Górnikiem Zabrze. Spisał się bez zarzutu. Raz świetnie asekurował bramkarza.
Grzegorz Szymusik (1998) - Przez 90 minut pełnił funkcję lewego obrońcy.
Dawid Lisowski (2001) - Witamy debiutanta! Był to symboliczny w czasie występ. Dopiero w 90 minucie nastolatek wszedł za Erika Pacindę.

Lechia Gdańsk - Tomasz Makowski (1999) - Biegał przez cały mecz ze Śląskiem Wrocław. Dostał żółtą kartkę. A jako że była to czwarta to nie zagra z Piastem Gliwice.
Rafał Kobryń (1999) - Drugi raz od początku. Otrzymał żółtą kartkę.
Paweł Żuk (2001) - Witamy debiutanta! W 87 minucie zmienił Jaroslava Mihalika.

Lech Poznań - Jakub Kamiński (2002) - Pełnił funkcję prawego obrońcy. Przyzwoity mecz.
Kamil Jóźwiak (1998) - Zagrał na tyle dobrze, że wybraliśmy go do jedenastki kolejki.
Tymoteusz Puchacz (1999) - Doczekał się trzeciej bramki w sezonie. Chwilę przed końcem został zmieniony.
Filip Marchwiński (2002) - Pokazał kilka udanych zagrań, raz oddał groźny strzał. W 72 minucie zmienił go Moder.
Jakub Moder (1999) - Cudowne trafienie! Co ciekawe, debiutancką bramkę zdobył słabszą nogą.
Juliusz Letniowski (1998) - W końcu zaliczył debiut w pierwszym zespole. Chwilę przed końcem zastąpił Puchacza.
Filip Szymczak (2002) - Witamy ekstraklasowego debiutanta! W 89 minucie zmienił samego Christiana Gytkjaera.

Legia Warszawa - Radosław Majecki (1999) - Nie zachował czystego konta z ŁKS-em Łódź. Pokonał go doświadczony Łukasz Piątek.
Michał Karbownik (2001) - Rozegrał cały mecz. Przed nim odebrał statuetkę dla młodzieżowca grudnia.
Maciej Rosołek (2001) - W 63 minucie zmienił Arvydasa Novikovasa, a w 70 wyrównał na 1:1. Gratulujemy drugiej bramki w ekstraklasie!

ŁKS Łódź - Jan Sobociński (1999) - To jest bardzo pechowy ligowiec... Przez jego błąd drużyna wypuściła korzystny wynik z Legią Warszawa, chociaż dopiero w 77 minucie pojawił się na boisku.
Przemysław Sajdak (2000) - Witamy debiutanta! Na skrzydle biegał do 87 minuty. Na końcówkę wszedł za niego Pirulo.

Piast Gliwice - Sebastian Milewski (1998) - Kolejny raz wybiegał caly mecz. Tym razem funkcję młodzieżowca pełnił przeciw Zagłębiu Lubin.

Pogoń Szczecin - Sebastian Kowalczyk (1998) - W meczu z Wisłą Płock dostał trzecią żółtą kartkę w sezonie. Na boisku do samego końca - jak na kapitana przystało.
Marcin Listkowski (1998) - Wszedł w 67 minucie za Tomasa Podstawskiego. W 80 minucie cieszył się z gola na 2:2.

Raków Częstochowa - Daniel Mikołajewski (1999) - Witamy debiutanta! Przez 90 minut biegał jako boczny obrońca przeciw Lechowi Poznań. Można rzec, że zaliczył przeskok z IV ligi, bo jesienią grał dla rezerw Lechii Gdańsk.
Miłosz Szczepański (1998) - Tym razem bez błysku. W 83 minucie wszedł za niego Bryan Nouvier.

Śląsk Wrocław - Przemysław Płacheta (1998) - Nie wypadł najkorzystniej w meczu z Lechią Gdańsk.
Sebastian Bergier (1999) - Na końcówkę wszedł za Lubambo Musondę.

Wisła Płock - Dawid Kocyła (2002) - Witamy debiutanta. Były już gracz GKS Bełchatów biegał do 80 minuty.
Maciej Ambrosiewicz (1998) - Trener dał mu pełne 90 minut. Młodzieżowiec otrzymał żółtą kartkę.
Mikołaj Kwietniewski (1999) - Zmienił Kocyłę w 80 minucie.

Wisła Kraków - Kamil Wojtkowski (1998) - Wykorzystał wpadkę bramkarza Jagiellonii Białystok i wpisał się na listę strzelców.
Aleksander Buksa (2003) - W 71 minucie zmienił Alona Turgemana. Również zdobył bramkę. W przepieknym stylu:

Zagłębie Lubin - Kacper Chodyna (2000) - Skoro Alan Czerwiński myślami w Poznaniu, to... witamy debiutanta! 20-latek na prawej obronie rozegrał cały mecz z Piastem Gliwice. Otrzymał żółtą kartkę.
Bartosz Slisz (1999) - Dostał pełne 90 minut gry.
Bartosz Białek (2001) - Pozostał na murawie do ostatniego gwizdka.
Łukasz Poręba (2000) - W 79 minucie zmienił Jakuba Tosika.
Olaf Nowak (1998) - Wrócił z wypożyczenia i w 85 minucie na chwilę zastąpił Filipa Starzyńskiego.

Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców w PKO Ekstraklasie:
7 GOLI i 2 ASYSTY: Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok).
4 GOLE i 2 ASYSTY: Kamil Jóźwiak (Lech Poznań).
3 GOLE i 2 ASYSTY: Tymoteusz Puchacz (Lech Poznań).
3 GOLE i 1 ASYSTA: Bartosz Bida (Jagiellonia Białystok).
4 ASYSTY: Michał Karbownik (Legia Warszawa).
3 GOLE i 1 ASYSTA: Bartosz Białek (Zagłębie Lubin).
1 GOL i 3 ASYSTY: Michał Skóraś (Raków Częstochowa).
3 GOLE: Damian Michalski (Wisła Płock), Paweł Tomczyk (Lech Poznań).
2 GOLE 1 ASYSTA: Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin), Przemysław Płacheta (Śląsk Wrocław), Bartosz Slisz (Zagłębie Lubin).
1 GOLE i 2 ASYSTY: Mateusz Młyński (Arka Gdynia), Piotr Pyrdoł (ŁKS Łódź).
3 ASYSTY: Miłosz Szczepański (Raków Częstochowa).
2 GOLE: Aleksander Buksa (Wisła Kraków), Maciej Rosołek (Legia Warszawa), Patryk Szysz (Zagłębie Lubin), Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków).
1 GOL i 1 ASYSTA: Jakub Moder (Lech Poznań), Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock), Michał Rakoczy (Cracovia).
2 ASYSTY: Sebastian Milewski (Piast Gliwice).
1 GOL: Marcin Listkowski (Pogoń Szczecin), Filip Marchwiński (Lech Poznań), Dawid Pakulski (Zagłębie Lubin), Kamil Pestka (Cracovia), Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin), Jan Sobociński (ŁKS Łódź), Przemysław Wiśniewski (Górnik Zabrze).
1 ASYSTA: Jakub Apolinarski (Raków Częstochowa), Karol Fila (Lechia Gdańsk), Robert Gumny (Lech Poznań), Jakub Kamiński (Lech Poznań), Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa), Michał Rakoczy (Cracovia), Jakub Wawszczyk (Arka Gdynia).

Czyste konta młodzieżowców w PKO Ekstraklasie:
7: Radosław Majecki (Legia Warszawa)
1: Paweł Sokół (Korona Kielce).

Obronione rzuty karne przez młodzieżowców w PKO Ekstraklasie:
1: Radosław Majecki (Legia Warszawa), Bartłomiej Żynel (Wisła Płock).

Bramki samobójcze w PKO Ekstraklasie:
1: Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa), Michał Skóraś (Raków Częstochowa), Jan Sobociński (ŁKS Łódź), Przemysław Wiśniewski (Górnik Zabrze).