Piękne Podlasie czeka na kolarzy

Materiał informacyjny Lang Team

W sobotę i niedzielę 29-30 maja Białystok będzie gospodarzem ORLEN Wyścigu Narodów - w stolicy Podlasia uroczyście zaprezentowano już trasę wyścigu. Drugiego dnia kolarskiego weekendu zaplanowano też tutaj otwarcie amatorskiego sezonu w serii ORLEN Lang Team Race – nowatorskiego cyklu szosowych wyścigów kolarskich dla amatorów w zawodowej oprawie.

Pierwsza edycja ORLEN Wyścigu Narodów odbyła się w Bukowinie Tatrzańskiej, druga w Rzeszowie, teraz gospodarzem zmagań będzie Białystok. – Z radością przyjąłem wiadomość, że wielkie święto sportu, jakim są zawody Wyścig Narodów, odbędzie się w Białymstoku i naszym regionie. Dzięki temu poczujemy wszyscy niezwykłą atmosferę współzawodnictwa. Mam nadzieję, że impreza przyniesie wszystkim zawodnikom, organizatorom, a także mieszkańcom naszego miasta, którzy będą oglądać to widowisko, wiele radości i satysfakcji – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Zwiastun Orlen Lang Team Race:

Na kolarzy 29 maja czekać będzie ponad 143-kilometrowa trasa, prowadząca z Białegostoku przez Dobrzyniewo Fabryczne, Rudą, Tykocin, Jeżewo Stare, Kropiewnicę Gajki, Sokoły, Łapy i Pomigacze. Dzień później do pokonania będą 124 kilometry. Kolarze po raz kolejny sprawdzą urok Podlasia. Pojadą m.in. przez Rędziany, Tykocin i Zawady. Meta obu etapów została zaplanowana przy Al. Józefa Piłsudskiego w Białymstoku, gdzie 12 lat temu po raz ostatni finiszował Tour de Pologne.

– Bardzo się cieszę, że wracamy w te piękne rejony. Białystok zmienił się niesamowicie. Cieszymy się ze współpracy z władzami miasta i województwa. W Białymstoku jest dużo kibiców kolarstwa, którzy wspierają ten sport i sami jeżdżą. Czeka nas bardzo ciekawy weekend w pięknej scenerii – podkreślał Czesław Lang.

Trasa ORLEN Wyścigu Narodów jest urozmaicona, a rywalizacja na pewno dostarczy wielu emocji. Impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem, czego dowodem jest aż 25 zgłoszonych ekip. - Oba etapy są dedykowane dla szybkich kolarzy, którzy potrafią finiszować z grup. Mówimy o innym stylu ścigania niż w przypadku grup zawodowych, gdzie cały zespół rozprowadza lidera. Tutaj mamy reprezentacje z mniejszą liczbą zawodników. Ściganie będzie bardziej spontaniczne, spodziewam się wielu prób ucieczki. Teren jest pofałdowany, może być wiatr, a więc rywalizacja będzie ciekawa – mówił podczas uroczystej prezentacji trasy wyścigu Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

- ORLEN Wyścig Narodów to cenna inicjatywa, dzięki której możemy promować województwo podlaskie poprzez sport, ale też pokazać piękno tej części Polski, jej bogatej przyrody i unikatowego, wielokulturowego charakteru. Nasz region to doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku i spędzania czasu w bliskim kontakcie z naturą. Mam nadzieję, że dzięki tej imprezie zachęcimy turystów do odwiedzenia Podlaskiego – podkreśla Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Zwłaszcza że to nie koniec sportowych atrakcji w ostatni weekend maja w Białymstoku. 30 maja otwarty zostanie sezon ORLEN Lang Team Race.

ORLEN Lang Team Race to szosowe wyścigi kolarskie dla amatorów w zawodowej oprawie. Ich główną ideą jest popularyzacja kolarstwa, zachęcanie do aktywności fizycznej oraz promocja najpiękniejszych miast i regionów Polski. Wybór Białegostoku nie może więc dziwić

Dzięki starannie dobranym trasom, scenografii z Tour de Pologne i niezwykłej atmosferze kolarskiego peletonu każdy uczestnik może się poczuć jak Rafała Majka czy Michał Kwiatkowski. Startujący mogą liczyć na profesjonalny pomiar czasu, zabezpieczenie trasy, a najlepsi także na dekorację na podium dla zwycięzców. W miasteczku wyścigu można spotkać gwiazdy kolarstwa i zwiedzić stoiska sponsorskie.

Start zawodów w Białymstoku o godzinie 14, a do pokonania uczestnicy będą mieli 82-kilometrowa trasę. Kolejnymi zawodami serii będzie znany wszystkim ORLEN Tour de Pologne Amatorów w Arłamowie (10 sierpnia).

- Kolarstwo to jedna z najchętniej uprawianych przez Polaków dyscyplin, z którą jesteśmy związani od kilku lat. Sponsorujemy wyścigi kolarskie zarówno dla amatorów, jak i zawodowców. Dzięki zaangażowaniu w sport nie tylko dostarczamy zawodnikom i kibicom niezapomniane sportowe emocje, ale także promujemy Polskę, docierając do milionów kibiców na całym świecie – mówi Daniel Obajtek, Prezes PKN ORLEN.

Organizatorem ORLEN WYŚCIGU NARODÓW i ORLEN LANG TEAM RACE jest LANG TEAM.

Dodaj ogłoszenie