Pierwsza porażka u siebie siatkarek BAS Białystok

BAS Kombinat Budowlany Białystok przegrał 0:3 u siebie z AZS AWF Warszawa.
BAS Kombinat Budowlany Białystok przegrał 0:3 u siebie z AZS AWF Warszawa. Andrzej Zgiet
Siatkarki BAS Kombinat Budowlany Białystok przegrały 0:3 we własnej hali z liderem rozgrywek AZS AWF Warszawa.

Warszawianki straciły w sumie tylko trzy sety i w tabeli prowadzą dosyć pewnie. Natomiast białostocki zespół bardzo dobrze spisuje się we własnej hali. Podopieczne Sebastiana Grzegorka i Czesława Tobolskiego do tej kolejki u siebie nie przegrały spotkania. I w pierwszym secie można było mieć nadzieję, że BAS tą dobrą passę podtrzyma. Gospodynie prowadziły już 23:19, ale niestety nie potrafiły tej partii rozstrzygnąć na swoją korzyść i przegrały 24:26.

– Mając taką przewagę nie możemy sobie pozwolić na to, aby seta nie zapisać na swoje konto – powiedział Grzegorek. – Pomimo, że dziewczyny się starały to nie potrafiły skończyć kluczowych piłek i to zadecydowało o wyniku.

Kolejne dwa sety lider z Warszawy wygrał już bardziej zdecydowanie.

W następnej kolejce w sobotę BAS podejmie drużynę WTS Włocławek.

BAS Kombinat Budowlany Białystok – AZS AWF Warszawa 0:3 (24:26, 17:25, 21:25)
BAS: Dziewiątkowska, Borowska, Żukowska, Czeropska, Gronostajska, Szczygielska, Jabłuszewska (libero) oraz Iber, Kubik.

Inne wyniki 9. kolejki:
Sparta Warszawa – APS Rumia 2:3, Volley Płock – Orzeł Elbląg 0:3, Ósemka Siedlce – Mazovia Warszawa 0:3. Pauza: WTS Włocławek.