Pierwszy sparing ŁKS Łomża

Paweł Lisiecki [email protected]
Paweł Galiński (biegnie) i Paweł Jurgielewicz to jedyni piłkarze z poprzedniego sezonu, którzy w sobotę zagrali w ŁKS-ie P. Lisiecki
Szczuczyn. ŁKS Browar Łomża w pierwszym sparingu przed sezonem 2:0 pokonał Wissę Szczuczyn.

Biało-czerwoni w sobotnim meczu wystąpili w mocno eksperymentalnym składzie. Obok zawodników znanych z gry w poprzednim sezonie, w pierwszej jedenastce wybiegło kilku wychowanków i piłkarzy sprawdzanych przez Dariusza Kossakowskiego. W tej ostatniej grupie znaleźli się: Wojciech Długołęcki (bramkarz, MKS Małkinia), Karol Salik (bramkarz, Nadnarwianka Pułtusk), Jarosław Polak (obrońca, występował w drużynach młodzieżowych Legii Warszawa), Damian Stachurski (pomocnik, MKS Małkinia), Piotr Orliński (pomocnik, ostatnio grający w Grecji) oraz Michał Grygoruk (pomocnik, wychowanek Jagiellonii Białystok).

- Z takim potencjałem nie mamy czego szukać w drugiej lidze, nie mówiąc już o pierwszej - ocenia Kossakowski, który od środy oficjalnie prowadzi zespół. - Część z tych zawodników w ogóle nie jest przygotowana do gry na tym poziomie.
Mimo eksperymentalnego składu, przewaga ŁKS-u w meczu z Wissą nie podlegała dyskusji. Biało-czerwoni od początku atakowali i w 18 minucie mogli wyjść na prowadzenie. Jednak Marcin Gałązka nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego po faulu na Grygoruku. Zawodnik ten w 40 min wziął sprawy w swoje ręce i wykończył ładną akcję ŁKS-u, kierując z 2 metrów piłkę do pustej bramki. W drugiej połowie obaj trenerzy dali pograć zmiennikom i tempo meczu spadło. Jednak nadal to ŁKS częściej atakował, przypieczętowując swoje zwycięstwo w 82 min, gdy na 2:0 podwyższył Laskowski.

- Był to bardzo przeciętny mecz czwartoligowych zespołów - krótko podsumował spotkanie Kossakowski.
W środę ŁKS Browar Łomża zagra kolejny sparing, tym razem w Olimpią Zambrów.

Wissa Szczuczyn - ŁKS Browar Łomża 0:2 (0:1)
Bramki: Grygoruk 40, Laskowski 82
Wissa: Zyskowski (46 Łepkowski) - D. Doliwa (46 Wojsław), A. Doliwa, Walendzik (46 Moczadło), Dobrycki, Marcinkiewicz (46 Orłowski), I. Piwko (46 P. Piwko), Ł. Świderski, Dobrzycki - E. Świderski, Łapiński.
ŁKS: Salik - Galiński, Jurgielewicz, Polak, Możarowski (60 Płatuński) - Gałązka (61 Sowa), Stachurski (30 Chludziński, 78 Antolak), Rydzewski (46 Łuba), Cychol - Orliński (67 Rydzewski), Grygoruk (46 Tercjak, 78 Laskowski).