Pierwszy sparing Wigier na Cyprze

wdr
Omar Santana (z lewej) znowu będzie występował w Wigrach Suwałki
Omar Santana (z lewej) znowu będzie występował w Wigrach Suwałki wdr
Suwalski zespół zatrudnił na pół roku swojego niedawnego rozgrywającego, Hiszpana Omara Santanę i skompletował już kadrę. Niemal wszyscy jej zawodnicy zagrali we wczorajszym sparingu na Cyprze, w którym Wigry przegrały 1:2 z młodzieżową drużyną FK Krasnodar.

Santana występował w biało-niebieskich barwach wiosną ubiegłego roku. Stęskniony za domem, nie przedłużył kontraktu. Jesienią 25-letni piłkarz trenował tylko indywidualnie. Fizycznie prezentuje się dobrze, dzień po podpisaniu umowy zagrał już w sparingu.

W spotkaniu nie wziął udziału jedynie trzeci bramkarz, 17-letni Krzysztof Sztukowski. W drugiej połowie zadebiutował wypożyczony z Lechii Gdańsk Damian Podleśny, i to jego dwukrotnie, po kontrze i po stałym fragmencie gry, pokonali twardo grający Rosjanie. Wigry odgryzły się bramką Kamila Adamka, strzeloną z ostrego kąta. - Momentami nasza gra wyglądała bardzo ładnie, ale znowu szwankowała skuteczność – opowiada Dominik Nowak, trener Wigier. – Pierwsza połowa należała do nas, stworzyliśmy mnóstwo wyśmienitych okazji, spokojnie powinniśmy po niej prowadzić dwiema-trzema bramkami.

Z odległości jednego metra przestrzelił Mateusz Radecki, a z 12 metrów – Damian Gąska, Łukasz Wroński trafił w słupek, a minimalnie niecelnie, po dośrodkowaniach z rzutów rożnych, uderzali Vaclav Cverna i Adrian Karankiewicz.

Wigry Suwałki – FK Krasnodar (U-23) 1:2 (0:0)
Bramki: 0:1 48 min., 1:1 Kamil Adamek 83, 1:2 90 min.
Wigry I połowa: Hieronim Zoch - Janusz Bucholc, Maciej Wichtowski, Vaclav Cverna, Frank Adu Kwame, Damian Kądzior, Mateusz Radecki, Adrian Karankiewicz, Łukasz Wroński, Damian Gąska, Kamil Zapolnik (30. Kuku).
Wigry II połowa: Damian Podleśny - Bucholc (60. Filip Rusiak), Rafał Remisz, Paweł Baranowski, Artur Bogusz, Robert Dadok, Rafał Augustyniak, Omar Santana, Miłosz Kozak, Adam Ryczkowski, Kuku (60. Kamil Adamek).