MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pijany nadzorował egzamin. Kursant miał nosa

hel
A. Zgiet
Pijany egzaminator z białostockiego WORD-u sprawdzał umiejętności kursantów.

Andrzej Daniszewski, dyrektor ośrodka twierdzi, że mimo to egzamin nie zostanie unieważniony. - Pracownik został zawieszony w wykonywaniu czynności - dodaje Daniszewski. - Wkrótce zostaną podjęte wobec niego środki dyscyplinarne.

Mowa o Janie O., który jest kierownikiem działu egzaminowania Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku. 19 grudnia nadzorował on teoretyczny egzamin przyszłych kierowców. Alkohol od pracownika ośrodka wyczuł jeden z kursantów i zgłosił to dyrektorowi. Ten powołał komisję, by dokonała badania trzeźwości. Wykazało ono, że Jan O. ma pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. - Nie będę tego komentować - ucina rozmowę zainteresowany.

Choć o incydencie wiedzieliśmy dzień później, to dopiero w miniony piątek udało nam się uzyskać w tej sprawie stanowisko dyrektora WORD. Z naszych informacji wynika, że zamierza on udzielić kierownikowi działu egzaminowania upomnienia. Daniszewski informuje, że decyzje w tej sprawie nie zostały jeszcze podjęte. Twierdzi, że Jan O. został zawieszony w pełnieniu funkcji kierownika działu i ma zakaz przeprowadzanie egzaminów do odwołania.

WORD podlega Podlaskiemu Urzędowi Marszałkowskiemu, który, jak wynika z wypowiedzi rzecznika Jana Kwasowskiego, uważa, że to sprawa pomiędzy pracodawcą a pracownikiem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna