Piłka nożna. Bartłomiej Drągowski w fenomenalnym stylu obronił rzut karny

Bartłomiej Drągowski wypłynął na szerokie wody w Jagiellonii. Teraz znakomicie gra we włoskiej Serie A. Maciej Gilewski, jagiellonia.pl
Z bardzo dobrej strony pokazał się we włoskiej Serie A Bartłomiej Drągowski. Były golkiper Jagiellonii Białystok, obecnie występujący w Fiorentinie, obronił rzut karny.

W 17. serii gier włoskiej ekstraklasy ekipa z Florencji grała u siebie z Cagliari. Goście z Sardynii stanęli przed szansą na otworzenie wyniku spotkania w 37. minucie potyczki. Sędzia podyktował rzut karny, a do piłki podszedł Joao Pedro. Drągowski, który karierę piłkarską rozpoczynał w MOSP-ie Białystok, a na szerokie wody wypłynął w Jagiellonii, wyczuł intencje Brazylijczyka, rzucił się w swój lewy róg i złapał piłkę. Niesamowita interwencja!

Podbudowani fenomenalną obroną białostoczanina gracze Fiorentiny w drugiej połowie strzelili gola, dającego im cenne zwycięstwo 1:0. Drągowski już drugi raz w 2021 oku zachował czyste konto. Poprzednio 23-letni bramkarz nie dał się zaskoczyć w zremisowanym 0:0 meczu z Bologną.

W Grecji cegiełkę do wygranej 3:1 PAOK-u Saloniki dołożył Karol Świderski. Były napastnik Jagiellonii zaliczył asystę przy trafieniu Sverrira Ingiego Ingasona, a ekipa popularnego Świdra pokonała 3:1 Volos.

W Anglii rzadko na boisku pojawia się Kamil Grosicki. Tym razem reprezentant Polski zagrał aż 120 minut, ale nie miał powodów do przesadnej radości, chociaż spisał się dobrze. Jego West Brom niespodziewanie przegrał po serii rzutów karnych z niżej notowanym Blackpoolem 2:3 (po 90 minutach i dogrywce był remis 2:2). Były Jagiellończyk miał asystę, a potem jako pierwszy egzekwował w swojej ekipie jedenastkę i trafił. Jego koledzy spisali się dużo gorzej, dwukrotnie pudłując.