Piłka nożna. Był Jagiellończyk z trofeum. Karol Świderski ma Puchar Grecji

Karol Świderski wypłynął na szerokie, piłkarskie wody w Jagiellonii. Teraz odnosi sukcesy w Grecji i gra w reprezentacji Polski. Anatol Chomicz
Drużyna Karola Świderskiego - PAOK Saloniki wywalczyła Puchar Grecji, pokonując w finale 2:1 Olympiakos Pireus. Były zawodnik Jagiellonii Białystok grał do 81. minuty, kiedy został zmieniony przez Michaela Krmencíka. Zmiennik Polaka przesądził sprawę zdobycia trofeum, strzelając w 90. minucie gola na 2:1.

Świderski grał w Jagielloni w latach 2014-18. Rozegrał w naszej ekstraklasie 113 spotkań, strzelając 20 goli. Potem trafił do PAOK-U z którym dwa lata temu świętował mistrzostwo Grecji i krajowy Puchar. W bieżącej kampanii ma na koncie w greckiej lidze 11 trafień, a jego drużyna została wicemistrzem Hellady. Triumfował Olympiakos.

Dobra postawa Świderskiego zaowocowała powołaniem do szerokiej kadry narodowej na czerwcowe finały mistrzostw Europy.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0