Piłkarze z Michałowa (czarne stroje) wyeliminowali ŁKS 1926 Łomża
Piłkarze z Michałowa (czarne stroje) wyeliminowali ŁKS 1926 Łomża Wojciech Wojtkielewicz
Do dużej niespodzianki doszło w meczu 1/4 finału Regionalnego Pucharu Polski. Po dramatycznym spotkaniu zespół KS Michałowo pokonał u siebie po dogrywce ŁKS 1926 Łomża 3:2.

O tym, jak emocjonujące to było widowisko najlepiej świadczy fakt, że gospodarze kończyli w dziewiątkę po dwóch czerwonych kartkach, a przyjezdni nie wykorzystali dwóch rzutów karnych.

Obie drużyny grają w IV lidze, ale faworytem był mający wiosną komplet zwycięstw ŁKS. Goście w połowie marca wygrali w Michałowie mecz ligowy 4:2 i wydawało się, że i tym razem będą górą.

Trudno jednak myśleć o awansie przy tak miernej skuteczności i gdy się traci dwa gole w przewadze jedenastu na dziewięciu. A właśnie tak było w przypadku łomżan.

Zespół z Michałowa grał niezwykle ofiarnie i został za to nagrodzony. Tuż przed końcem dogrywki, po wrzucie z autu, Damian Grabowski przejął piłkę i uderzeniem lewą nogą dał gospodarzom niespodziewany awans.

Z powodu obostrzeń antykowidowych spotkanie KS Śniadowo - Jagiellonia II Białystok zostało przełożone. Wcześniej awans do półfinału zapewniły sobie Olimpia Zambrów i Wissa Szczuczyn.

Spotkania 1/2 finału zostały zaplanowane na 12 maja, a wielki finał - na 2 czerwca.

WYNIK 1/4 FINAŁU RPP
KS Michałowo - ŁKS 1926 Łomża 3:2 (0:0, 1:1).

Bramki: 0:1 - Melao (55), 1:1 - samobójcza (58), 2:1 - Zabrocki (101), 2:2 - Szymański (114), 3:2 - Grabowski (120).