Wojciech Konończuk
Korona awansowała do ekstraklasy i może się szykować na żółto-czerwone derby z Jagiellonią Kamil Bielaszewski
Korona Kielce pokonała po emocjonującym mecz i dogrywce 3:2 Chrobrego Głogów w finale baraży i w nowym sezonie zagra w ekstraklasie piłkarskiej.

Mecz o wszystko miał dramatyczny przebieg i nie brakowało w nim zwrotów akcji i spięć. Sędzia Paweł Raczkowski z Warszawy pokazał 11 żółtych i jedną czerwoną kartkę. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, ale potem do głosu doszła ekipa z Głogowa, która strzeliła dwa gole.

W kluczowych momentach sprawy w swoje ręce wzięli kieleccy rutyniarze. Na 2:2 wyrównał z rzutu karnego Adam Frączczak, dla którego było to drugie trafienie w tym spotkaniu, a minutę przed końcem dogrywki gola na wagę awansu strzelił Jacek Kiełb. W ten sposób w nadchodzącym sezonie kibice Jagielloni mogą się szykować do dwóch żółto-czerwonych starć derbowych z kielczanami, które dla fanów obu ekip mają prestiżowe znaczenie.

Obok Korony, która wraca do elity po dwóch latach, awans wywalczyły wcześniej Miedź Legnica i Widzew Łódź. Nowa kampania ekstraklasy ruszy w połowie lipca.

WYNIK
Korona Kielce - Chrobry Głogów 3:2 po dogrywce (1:2, 2:2).
Bramki: 1:0 - Frączczak (18), 1:1 - Lebedyński (38), 1:2 - Rzuchowski (39), 2:2 - Frączczak (64-karny), 3:2 - Kiełb (119).