Wojciech Konończuk
Wojciech Kobeszko odniósł wiele sukcesów w Jagiellonii. Teraz z przytupem rozpoczął pracę w kadrze narodowej U-18, a mecz Francją zapamięta pewnie na długo. jagiellona.pl
Reprezentacja Polski do lat 18 wygrała we Francji turniej międzynarodowy, pokonując w przerwanym z powodu przepychanek meczu o pierwsze miejsce gospodarzy 3:2. Wkład w triumf mili piłkarze Jagiellonii Białystok.

Na zawody do Francji z podlaskiego zespołu pojechali: Mateusz Kowalski, Miłosz Kurzydłowski, Oliwier Wojciechowski i Jakub Lewicki, a Biało-Czerwonych prowadzi związany z Jagiellonią przez wiele lat jako piłkarz i trener Wojciech Kobeszko.

Selekcjoner musiałby pewnie dobrze poszperać w pamięci, żeby znaleźć taki mecz jak z Francją. Arbiter usunął bowiem z boiska aż czterech zawodników gospodarzy i z powodu ich agresywnego zachowania przerwał potyczkę przy prowadzeniu Polaków 3:2.

Do przerwy nic nie wskazywało na tak niecodzienny koniec potyczki. Mecz mógł się podobać, padło sporo bramek i był remis 2:2. Wszystko zaczęło się po zmianie stron, kiedy po kolei czerwone kartki oglądali: Ilyes Housni (55. minuta), Jeanuel Belocian (60.), Yoni Gomis (72.) oraz Darnell Bile (77.). Ten ostatni najpierw brutalnie sfaulował Olafa Kozłowskiego, a potem uderzył go głową.

Doszło do zamieszania i szarpaniny i arbiter uznał, że najlepiej będzie zakończyć spotkanie. Co ciekawe, mecz prowadził Romain Retif z Francji i nie zawahał się przed usuwaniem z placu boju swoich nadmiernie podminowanych rodaków.

W spotkaniu z Francją w wyjściowym składzie naszej reprezentacji zagrali Lewicki i Wojciechowski. W starciu z Estonią, wygranym przez Polskę 1:0, jedynego gola strzelił w 45. minucie Kowalski, a Kurzydłowski pełnił funkcję kapitana. W inauguracyjnym meczu turnieju ze Szkotami (1:0) w wyjściowej jedenastce byli Wojciechowski i Lewicki, a Kurzydłowski i Kowalski weszli z ławki rezerwowych.