Piłka nożna. Remis i dwie porażki drużyn z województwa podlaskiego

Olimpia Zambrów (biało-niebieskie stroje) jesienią wypadła najlepiej z drużyn województwa podlaskiego Wojciech Wojtkielewicz
Trzecioligowcy rozegrali ostatnią kolejkę przed przerwą zimową.

Ostatnia kolejka przed przerwą nie była najlepsza dla drużyn z naszego województwa. Punkt wywalczył tylko MKS Ruch Wysokie Mazowieckie, który zremisował 1:1 u siebie ze Zniczem Biała Piska.

Pechowo zmagania zakończyli piłkarze Olimpii Zambrów. Podopieczni Tomasza Kulhawika wygrywali 1:0 na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, a gola decydującego o porażce 1:2 stracili w 90 minucie.

- Szkoda, że nie utrzymaliśmy prowadzenia - mówi Tomasz Kulhawik, trener Olimpii. - Po strzelonej bramce dało się odczuć, że chłopaki pilnują tego skromnego prowadzenia. W drugiej połowie dłużej w posiadaniu piłki był Świt i można powiedzieć, że prosiliśmy się o gole. I stało się, gospodarze strzelili dwa.

Przeczytaj także: Dobra końcówka jesieni Olimpii Zambrów

Z kolei wyjazdowy mecz KS Wasilków zakończył się przegraną 1:4 z Pelikanem Łowicz.

- Z różnych powodów brakowało kilku chłopaków w składzie i myślę, że w tym zestawieniu osiągnęliśmy nie najgorszy wynik - twierdzi Artur Woroniecki, trener KS Wasilków. - A jeżeli szukać pozytywów to drugą połowę zremisowaliśmy i to my strzeliliśmy ostatnią bramkę.

MKS Ruch Wysokie Mazowieckie - Znicz Biała Piska 1:1 (1:1)
Bramki:
0:1 - Patryk Gondek (30.-karny), 1:1 - Michał Grochowski (35)
Ruch: Niemira - Babul, Samluk, Brokowski (59. Radaszkiewicz), Hryszko, Kuriata, Stankiewicz, Matus, Grochowski, Gromek, Skibko (50. Mnatsakanyan).

Pelikan Łowicz - KS Wasilków 4:1 (3:0)
Bramki
: 1:0 - Damian Warchoł (14), 2:0 - Maciej Wyszogrodzki (16), 3:0 - Damian Warchoł (43), 4:0 - Damian Warchoł (51), 4:1 - Adam Butkiewicz (73.- karny)
KS Wasilków: Smolewski - Butkieiwcz, Panek, Poduch, Ostaszewski, Zieniewicz, Dudziński, Cichoński (65. Wojciechowski), Jakimiuk, Grygoruk (85. Makarewicz), Śliwowski (60. Niegowski).

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Olimpia Zambrów 2:1 (0:1)
Bramki:
0:1 - Rafał Kalinowski (21), 1:1 - Arkadiusz Ciach (69), 2:1 - Rafał Maciejewski (90).
Olimpia: Czapliński - Głowicki (62. Nikołajuk), Zalewski (75. Jackiewicz), Ostaszewski, Malinowski, Radecki, Kalinowski (70. Bortniczuk), Paczkowski, Grzybowski, Dawidowicz, Wasiluk.

Inne wyniki 18. kolejki: Legia II Warszawa - RKS Radomsko 3:1, Lechia Tomaszów Mazowiecki - Concordia Elbląg 2:0, Unia Skierniewice - Polonia Warszawa 0:2, Broń Radom - Ursus Warszawa 1:0, Sokół Ostróda - Huragan Morąg 0:0, Sokół Aleksandrów Łódzki - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:1.