Piłka nożna. U19: Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 4:1 (CLJ 24.03.2018); U17: Śląsk Wrocław - Miedź Legnica 2:0

jg
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne fot. Tomasz Hołod
Centralna Liga Juniorów. Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 4:1. W młodzieżowych derbach Dolnego Śląska długo utrzymywał się bezbramkowy remis, ale koniec końców to Zagłębie wygrało pewnie i zasłużenie. Trzy bramki dla gospodarzy strzelił Kacper Chodyna.

Początek meczu należał do Zagłębie, ale po 20 min gra się wyrównała. W 37 min okazję miał Czuban, lecz bramkarz Śląska obronił jego strzał. Tuż przed przerwą na prowadzenie mógł wyjść Śląsk, ale gospodarzy najpierw uratował słupek, a potem interwencja Czajora.

Po godzinie gry do siatki trafił Czuban i było 1:0 dla podopiecznych trenera Marcina Cilińskiego. WKS się otworzył, co miejscowi wykorzystali. Bohaterem spotkania okazał się Kacper Chodyna - autor hattricka.

- Mimo wyniku 4:1 to był bardzo trudny przeciwnik. Ciesze się, że w drugiej połowie zaczęliśmy grać naszą piłkę, bo cały czas do tego dążymy. Styl, który prezentowaliśmy odpowiada temu, co chcemy wdrażać jako Akademia - skomentował trener Zagłębia.

Centralna Liga Juniorów (grupa zachodnia) U19

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 4:1 (0:0)
Bramki: Czuban, Chodyna (x3) - Lewkot

Zagłębie: Czajor - Borkowski, Warpas, Piątkowski, Kocik, Slisz, Chodyna, Grychtolik, Czuban, Nahrebecki, Peroń
Zmiennicy: Brzeżowski, Wierzchowski, Więcek.

Śląsk: Mynarski, Chmulak, Sztylka, Buławski, Krocz, Kuriata, Kotowicz, Ryl, Jasiński, Młynarczyk, Boruń.
___________________

Lepiej poradzili sobie młodsi piłkarze Śląska Wrocław. Na Oporowskiej drużyna U17 pokonała swoich rówieśników z Legnicy. To był trzeci mecz i trzecie zwycięstwo piłkarzy trenera Pietraszewskiego, którzy przewodzą tabeli. Bramki dla WKS-u zdobyli: Szymański i kapitan Paluszek (z karnego).