Piłka ręczna. Młodzież Szczypiorniaka dobrze sobie radzi w II lidze

2016-02-21  dabrowa bialostocka pilka reczna szczypiorniak vive kielce cwierc final mistrzostw polski juniorow  fot wojciech wojtkielewicz /kurier poranny, gazeta wspolczesna/ polska press
2016-02-21 dabrowa bialostocka pilka reczna szczypiorniak vive kielce cwierc final mistrzostw polski juniorow fot wojciech wojtkielewicz /kurier poranny, gazeta wspolczesna/ polska press Wojciech Wojtkielewicz
W pierwszej kolejce II ligi Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka wygrał 25:20 na wyjeździe z Trójką Ostrołęka.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy 2:0, a w 14 minucie był remis 5:5. Od tego momentu inicjatywę przejął Szczypiorniak. Na początku drugiej połowy goście mieli nawet pięć bramek przewagi (11:16). Ale wystarczył tylko moment dekoncentracji Szczypiorniaka i rywale zmniejszyli straty tylko do jednej bramki (15:16). Ale na więcej drużyna z Dąbrowy Białostockiej rywalom już nie pozwoliła.

– Dobrze wypadli nasi juniorzy, których przed tym sezonem dołączyliśmy do zespołu –mówi Mirosław Tokajuk, trener Szczypiorniaka. – Marcin Citko i Adam Lewkowicz zdobyli po pięć goli, a Miłosz Zawadzki bardzo dużo dał nam w obronie. Zresztą dobrze wypadła cała drużyna. W sumie wyłączając krótkie momenty kontrolowaliśmy to co się działo na boisku i wygraliśmy zasłużenie. Jestem zadowolony z obrony i ataku.
Spotkanie drugiego zespołu z województwa podlaskiego TS Siemiatycze z Pabiksem Pabianice zostało przełożone.

Trójka Ostrołęka – Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 20:25 (10:13)
Szczypiorniak: Maksimowicz, Kiedysz – Lewkowicz 5, Citko 5, Michał Łabieniec 4, Bruszewski 4, Pers 3, Maksymczuk 2, Zawadzki 2, Rudzik, Kamliński, Przytuło.
Inne wyniki 1. kolejki: Warszawianka – Jurand Ciechanów 28:31, UMCS Lublin – Włókniarz Konstantynów 28:16, AZS AWF Warszawa – ROKiS Radzymin 24:34. Mecz TS Siemiatycze – Pabiks Pabianice został przełożony.