Piłka ręczna. Porażka Szczypiorniaka Dąbrowa Białostocka z Warmią Olsztyn w Pucharze Polski

Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka odpadł z Pucharu Polski, ale jest liderem grupy 3 II ligi facebook/szczypiorniak dąbrowa białostocka
W pierwszej rundzie eliminacyjnej PGNiG Pucharu Polski Mężczyzn piłkarze ręczni Szczypiorniaka Dąbrowa Białostocka przegrali na własnym boisku z Warmią Olsztyn 26:42 (17:20) i odpadli z dalszych rozgrywek. Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka jest liderem II ligi, a Warmia Olsztyn występuje na zapleczu Superligi.

Piłkarze ręczni Szczypiorniaka Dąbrowa Białostocka po zwycięstwie z UKS Olimpia Biała Podlaska 38:28 (19:14) zostali liderami swojej grupy II ligi. W środowym spotkaniu I rundy PGNiG Pucharu Polski spotkali się z bardzo wymagającym rywalem grającym na zapleczu Superligi Warmią Olsztyn.

Szczypiorniak w pierwszej połowie dotrzymywał kroku rywalowi. W 6 minucie, po trafieniu Sebastiana Persa, był remis 6:6. Jednak chwilę później goście odskoczyli na trzy bramki (7:10 w 13 minucie). Tę różnicę Warmia utrzymała do przerwy. W drugiej połowie bardzo szybko olsztynianie uciekli Szczypiorniakowi na siedem bramek i w 35 minucie wygrywali już 24:17. Mecz zakończył się wygraną Warmii 42:26.

- Rywal z Dąbrowy Białostockiej był bardzo atrakcyjny pod względem grania szybkiej piłki, zadziorności, waleczności i akcji, które przeprowadzali w ataku - trener Warmii Olsztyn Dariusz Molski

Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka - Warmia Olsztyn 26:42 (17:20)
Szczypiorniak: Kiedysz - Płoński 3, Antonik 2, Kosakowski 2, Kniotek 2, Gawza 1, Baranau 5, Siedlecki 3, Pers 3, Kowalczyk 5.
Warmia: Makowski, Kaczmarczyk - Reichel 6, Konkel 6, Mucha 5, Safiejko 5, Malewski 4, Skiba 3, Laskowski 3, Zemełka 3, Stępień 3, Kohrs 3, Szniter 1.