Piłka ręczna. Porażka Szczypiorniaka i wygrana SPR Nowe Piekuty w grupie mistrzowskiej II ligi

Adam Muśko
Adam Muśko
Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka
Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka Adam Muśko
W meczu na szczycie tabeli II ligi Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka przegrał 28:31 u siebie z liderem Pabiksem Pabianice. Pierwsze zwycięstwo w grupie mistrzowskiej zanotował zespół SPR Nowe Piekuty.

Spotkanie w Dąbrowie Białostockiej rozstrzygnęło się w końcówce. W 59 minucie gospodarze przegrywali różnicą tylko jednej bramki (27:28), ale w ostatnich fragmentach meczu skuteczniej zagrali goście, którzy wygrali 31:28.

Pabiks, który nie przegrał jeszcze żadnego meczu, umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli, a Szczypiorniak spadł na trzecią pozycję.

Z kolei drużyna SPR Nowe Piekuty podejmowała Włókniarza Konstantynów Łódzki. Mecz toczył się z lekką przewagą SPR. W 52 minucie gospodarze prowadzili 22:18. Jednak Włókniarz odrobił straty i na kilkadziesiąt sekund przed końcem SPR wygrywał tylko 25:24. Goście mogli doprowadzić do remisu, ale nie wykorzystali rzutu karnego. Wynik na 26:24 dla SPR ustalił Maciej Porzeziński skutecznie wykonując rzut karny.

SPR Nowe Piekuty - Włókniarz Konstantynów Łódzki 26:24 (11:8)