Piłka ręczna. Porażki KPR Białystok i Dwójki Łomża na koniec rundy

Mecz KPR Białystok - AZS AWF II Warszawa
Mecz KPR Białystok - AZS AWF II Warszawa Wojciech Wojtkielewicz
W ostatniej kolejce pierwszej rundy drużyny KPR Białystok i Dwójki Łomża przegrały swoje mecze u siebie.

Białostoczanki podejmowały wyżej notowany drugi zespół AZS AWF Warszawa. Przez początkowe kilkanaście minut trwała walka bramkę za bramkę. Wreszcie od 17 minuty gospodynie zaczęły budować przewagę. W ciągu dziesięciu minut gospodynie zdobyły siedem goli z rzędu i wyszły na prowadzenie 16:11. Jednak w końcówce pierwszej połowy KPR miał przestój i rywalki odrobiły część strat. Pierwsza połowa skończyła się wygraną KPR 16:14.

Przeczytaj także: Derby województwa podlaskiego dla KPR Białystok

Niestety od początku drugiej części gry była widoczna coraz większa przewaga drużyny przyjezdnej. Po stronie gospodyń mnożyły się błędy, złe podania, problem z powrotem do obrony. Warszawianki skrzętnie to wykorzystały i na dziesięć minut przed końcem meczu wygrywały 29:20. Ostatni zryw KPR pozwolił tylko zmniejszyć rozmiary przegranej do 27:32.
Dużą szansę na pierwsze punkty w sezonie miały także zajmujące ostatnie miejsce w tabeli łomżanki. Jeszcze w 54 minucie spotkania z MKS Lublin był remis 29:29. Niestety końcówka zdecydowanie należała do lublinianek, które ostatecznie wygrały 34:30. Najskuteczniejsza w Dwójce Martyna Matysek zdobyła dziesięć bramek.

KPR Białystok – AZS AWF II Warszawa 27:32 (16:14)
KPR:
Kowalko, Wołosewicz – Bursiewicz 8, Bałdowska 5, Strzałkowska 4, Szwengier-Trochimczyk 4, Godlewska 3, Zyrczuk Żar 2, Baronenko 1, Wasilewska, Lemieszko, Cylwik, Trusewicz, Czeska.

Dwójka Łomża – MKS Lublin 30:34 (15:17)