Piłka ręczna. Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka samodzielnym liderem tabeli II ligi

Adam Muśko
Adam Muśko
Szczypiorniak (niebieskie koszulki) jeszcze nie przegrał w nowym sezonie II ligi. Adam Muśko
W derbach województwa podlaskiego Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka wygrał 35:30 u siebie z SPR Nowe Piekuty i jest liderem tabeli po pierwszej rundzie rozgrywek.

Do meczu w Dąbrowie Białostockiej obie drużyny przystępowały bez porażki. Faworytem byli bardziej doświadczenie gospodarze, ale po pierwszej połowie zanosiło się na niespodziankę gdyż to SPR wygrywał 15:14. Zaraz po przerwie goście wygrywali nawet różnicą trzech bramek (18:15), ale Szczypiorniak zaczął odrabiać straty. Podopieczni Mirosława Tokajuka najpierw doprowadzili do remisu 18:18, a już koncert gry dali od 47 minuty gdy zdobyli pięć goli z rzędu i wyszli na prowadzenie 30:24. Szczypiorniak utrzymał bezpieczny dystans i zanotował trzecie wygraną w lidze.

Pierwsze zwycięstwo ligowe zanotował zespół Bestiosu Białystok, który u siebe pokonał 29:26 Trójkę Ostrołęka. Białostoczanie po pierwszej połowie przegrywali 10:12. Po przerwie zagrali lepiej i po tym jak zdobyli cztery bramki z rzędu wyszli na prowadzenie 20:15. Takie straty goście nie byli w stanie odrobić.

Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka – SPR Nowe piekuty 35:30 (14:15)