Piłka ręczna. Turniej w Białymstoku dla Bestiosu [zdjęcia]

Turniej w Białymstoku z okazji stulecia piłki ręcznej w Polsce
Turniej w Białymstoku z okazji stulecia piłki ręcznej w Polsce Wojciech Wojtkielewicz
Pięć drużyn z województwa podlaskiego wzięło udział w turnieju o puchar prezydenta Białegostoku

Imprezą tą podlaskie kluby uczciły 100 lat piłki ręcznej w Polsce. Zarazem był to dobry sprawdzian przed startującymi wkrótce rozgrywkami ligowymi.

W zmaganiach pań pierwszoligowa ekipa Dwójki Łomża wygrała 29:20 z drugoligowym KPR Białystok. Najskuteczniejszą w łomżyńskiej drużynie były Natalia Klej – 6 bramek oraz Martyna Matysek i Agata Okroy – po 5 bramek. W białostockiej ekipie pięć razy bramkarkę rywalek pokonała Marita Przeździecka.

– Mecz był niezwykle interesujący i zacięty. Po pierwszej połowie było 12:11 dla Dwójki – opowiada Krzysztof Wieczorek, trener KPR i organizator turnieju. – Nasze zawodniczki osłabły pod koniec meczu. Bramkarka Łomży w końcówce obroniła pod rząd 13 rzutów. Kilka szybkich ataków łomżanek ustaliło wynik końcowy.

Dwójka na początek I ligi zagra w sobotę na wyjeździe z SMS I Płock, a II liga wystartuje najprawdopodobniej w połowie października
Natomiast w turnieju panów wystąpiły trzy ekipy, które przygotowują się do II ligi. Najlepszy okazał się białostocki Bestios, który wygrał z SPR Nowe Piekuty i z TS Siemiatycze.

– Kibice dostali przegląd podlaskiej ligowej męskiej piłki. Każda drużyna doskonaliła swoją taktykę przed zbliżającą się ligą. Mecze były bardzo wyrównane – mówi Wieczorek. – Walka trwała do ostatniej minuty. Przykładem może być drużyna TS Siemiatycze. Oba mecze przegrała, ale jednym golem i to straconym w ostatnich sekundach gry.

Królem strzelców został Rafał Broniek z SPR Nowe Piekuty (13 bramek) przed Mateuszem Antolakiem z Bestiosu (11) i Gabrielem Jarockim z TS Siemiatycze (9).

Męska II liga rozpocznie zmagania w sobotę. Czwartym zespołem z województwa podlaskiego w tych rozgrywkach będzie Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka. W pierwszej kolejce ligowej Szczypiorniak zagra na wyjeździe z AZS AWF Warszawa. TS Siemiatycze także w gościach zmierzy się z Trójką Ostrołęka, a Bestios w derbach województwa podejmie SPR Nowe Piekuty.

Wynik meczu kobiet
KPR Białystok – Dwójka Łomża 20:29
Wyniki turnieju mężczyzn
Bestios Białystok – SPR Nowe Piekuty 25:19, SPR Nowe Piekuty – TS Siemiatycze 21:20, Bestios – TS Siemiatycze 18:17.
Kolejność: 1. Bestios, 2. SPR Nowe Piekuty, 3. TS Siemiatycze.