Piłka ręczna. Ze zmiennym szczęściem walczyły podlaskie drużyny w II lidze

Szczypiorniak zajmuje 4. miejsce w drugoligowej tabeli
Szczypiorniak zajmuje 4. miejsce w drugoligowej tabeli facebook/szczypiorniak
Do końca zbliża się I runda rozgrywek II ligi piłki ręcznej mężczyzn. Najwyżej w tabeli z podlaskich drużyn jest Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka.

Najwyżej w drugoligowej tabeli znajduje się Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka. Podopieczni trenerów Mirosława Tokajuka i Wojciecha Andrukiewicza zajmują czwarte miejsce - wysoką lokatę, która jednak nie zadowala ambicje drużyny z Dąbrowy Białostockiej, marzącej o awansie na wyższy szczebel rozgrywek ligowych.

Szczypiorniak w ostatnich dwóch meczach, pokonał u siebie Olimpię Biała Podlaska 35:21 (16:9) po jednostronnym pojedynku i niestety przegrał na wyjeździe z AZS AWF Warszawa 28:35. W Warszawie Szczypiorniak walczył do przerwy. Przegrywając 13:17 potrafił w końcówce dojść rywali na jedną bramkę 16:17. Niestety w drugiej połowie bardzo szybko akademicy wyszli na prowadzenie, a w 44 minucie AZS AWF wygrywał już 26:19, by ostatecznie wygrać cały mecz 35:28.

SPR Nowe Piekuty stoczył bardzo wyrównany mecz z Agrykolą Ochota Warszawa. Po godzinie gry był remis 32:32, a wyrównująca bramka zdobyta przez Agrykolę padła w 57 minucie. Przez trzy ostatnie minuty żadnej z drużyn nie udało się pokonać bramkarza drużyny przeciwnej. W karnych 7:6 wygrała Agrykola Ochota.

Z kolei trzecia drużyna Bestios Białystok przegrała z AZS AWF Warszawa 24:28 oraz na wyjeździe z Pabiks IMPACT II Pabianice 33:40. W spotkaniu tym białostoczanie prowadzili do przerwy 16:15 po piorunującej końcówce, gdy przegrywając 11:15 zdobyli pięć bramek. Dwa razy trafił Mateusz Puchalski, a po razie Karol Szczepański, Marcin Kniotek i Patrycjusz Jaskurzyński. Jednak w drugiej połowie do głosu doszli gospodarze z Pabianic. W Pabianicach Bestios zagrał w zaledwie ośmioosobowym składzie, co niewątpliwie musiało odbić się na kondycji zespołu w ostatnich minutach.