Piłkarska IV liga. Emocjonująca kolejka: były zwroty akcji i aż 34 gole

Napastnik KS Wasików Jan Pawłowski (z piłką) ma już na koncie pięć goli
Napastnik KS Wasików Jan Pawłowski (z piłką) ma już na koncie pięć goli Wojciech Wojtkielewicz
Kilka spotkań drugiej serii gier IV ligi piłkarskiej miało bardzo emocjonujący przebieg. Dopisała skuteczność, bo żaden mecz nie skończył się wynikiem 0:0, a w ośmiu spotkaniach kibice zobaczyli aż 34 gole.

Niesamowity przebieg miał mecz w Siemiatyczach, gdzie Cresovia gościła Wigry. Faworytem potyczki byli suwalczanie, ale to miejscowi do ostatnich fragmentów pierwszej połowy prowadzili 2:0. Tuż przed przerwą kontaktowego gola dla gości strzelił Filip Kozłowski. Druga połowa to już popis Biało-Niebieskich, którzy zdobyli aż pięć bramek i wygrali 6:2.

Mimo dobrej skuteczności Wigrom nie udało się wyprzedzić drużyny z Wasilkowa, która wygrała w Dąbrowie Białostockiej z Dębem 3:2 i pozostała na szczycie tabeli. Na początku sezonu znakomicie spisuje się napastnik wasilkowian Jan Pawłowski, który ma już na koncie pięć trafień.

- Piłkarsko na pewno Wasilków, który ma w swoich szeregach sporo indywidualności, był od nas lepszy. Ale postraszyliśmy trochę faworyta, pokazaliśmy się z dobrej strony i z każdym meczem powinno być lepiej - ocenia trener Dębu Jacek Markiewicz.

Huśtawkę nastrojów przeżyli kibice w Łomży, gdzie doszło do potyczki kandydatów do awansu - ŁKS-u 1926 i Ruchu Wysokie Mazowieckie. Gospodarze w 26. minucie prowadzili już 2:0, ale jeszcze przed przerwą był remis 2:2, a po zmianie stron to Ruch dołożył kolejne trafienie. Skuteczna końcówka łomżan dała im cenne zwycięstwo 4:3 i zmazanie plamy za inauguracyjną porażkę 2:3 ze Spartą 1951 Szepietowo.

W derbach powiatu monieckiego Promień pokonał na wyjeździe Krypniankę 3:0.

- Jak na upalną pogodę spotkanie toczone było w szybkim tempie, a obie strony stworzyły sporo okazji podbramkowych. Mieliśmy ich więcej, kontrolowaliśmy mecz i w mojej ocenie wygraliśmy zasłużenie, chociaż Krypnianka też miała swoje sytuacje, trafiając między innymi w poprzeczkę i słupek - ocenia trener Promienia Dariusz Szklarzewski.

WYNIKI 2. KOLJEKI
Sparta 1951 Szepietowo - MOSP Białystok 2:1 (0:1).
Bramki: 0:1 - Karol (28), 1:1 - Karpiński (60), 2:1 - Watkiewicz (86).

Cresovia Siemiatycze - Wigry Suwałki 2:6 (2:1). Bramki: 1:0 - Zazuliński (8), 2:0 - Tomczyk (33), 2:1 - Kozłowski (45), 2:2 - Fiedorowicz (53), 2:3 - Malewski (55-samobójcza), 2:4 - Gulbierz (69), 2:5 - Zackiewicz )81), 2:6 - Zackiewicz (84).

Krypnianka Krypno - Promień Mońki 0:3 (0:1). Bramki: 0:1 - Poliński (30), 0:2 - Odyjewski (66), 0:3 - Kajewski (88).

Dąb Dąbrowa Białostocka - KS Wasilków 2:3 (0:2). Bramki: 0:1 - Pawłowski (2), 0:2 - Pawłowski (42), 1:2 - Prolejko (67), 1:3 - samobójcza (78), 2:3 - samobójcza (81).

KS Śniadowo - KS Grabówka 1:1 (0:0). Bramki: 1:0 - Brzozowski (60), 1:1 - Abramowicz (66).

ŁKS 1926 Łomża - Ruch Wysokie Mazowieckie 4:3 (2:0). Bramki: 1:0 - Świderski (6), 2:0 - Woronczenko (26), 2:1 - Grochowski (34), 2:2 - Skibko (38), 2:3 - Brokowski (57), 3:3 - Świderski (75), 4:3 - Maćkowski (89).

KS Michałowo - Czarni Czarna Białostocka 3:2 (1:0). Bramki: 1:0 - Koźlik (2), 2:0 - Butkiewicz (56), 3:0 - Roszkowski (71), 3:1 - Pawnuk (75), 3:2 - Hołowacz (78).

Warmia Grajewo - Tur Bielsk Podlaski 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Niemczynowicz (51).