Piłkarze Ruchu Wysokie Mazowieckie strzelili w tym sezonie IV ligi już ponad sto goli Urszula Łobaczewska
W czerwcowej odsłonie rankingu Piłkarskie Orły w województwie podlaskim najwięcej do powiedzenia będą mieli czwartoligowcy. Walczący o awans Ruch Wysokie Mazowieckie wygrał na wyjeździe aż 6:2 z Wissą Szczuczyn i potrzymał nadzieje na prześcignięcie ŁKS-u 1926 Łomża oraz Tura Bielsk Podlaski. Ciekawostką jest to, że gola strzelił bramkarz zespołu z Wysokiego Mazowieckiego - Rafał Rakowiecki.

- Rafał podszedł w drugiej połowie do rzutu karnego i zdobył naszą setną bramkę ligową w tym sezonie - mówi grający trener Ruchu Kamil Jackiewicz. - Źle weszliśmy w mecz, bo z powodu korków dosyć późno dotarliśmy do Łomży, gdzie rozgrywane było spotkanie. Z czasem gra układała się nam coraz lepiej i wygraliśmy zasłużenie - dodaje.

Do przerwy ekipa z Wysokiego Mazowieckiego prowadziła 1:0, a po zmianie stron padło aż siedem goli. Goście bardzo szybko podwyższyli prowadzenie na 4:0 i losy potyczki zostały rozstrzygnięte. Żaden z zawodników obu ekip nie pokusił się jednak nawet o dublet, więc niewiele zmieniło się w czołówce czerwcowego rankingu Piłkarskich Orłów.

IV liga. Wasilków ograł MOSP

W innym meczu KS Wasilków wygrał 2:0 z MOSP-em Białystok.

- To było w miarę wyrównane spotkanie, a o naszym zwycięstwie zadecydowała większa kultura gry - ocenia trener wasilkowian Robert Speichler.

WYNIKI 33. KOLEJKI

• Wissa Szczuczyn - Ruch Wysokie Mazowieckie 2:6 (0:1). Bramki: 0:1 - Grzybowski (26), 0:2 - Skibko (49), 0:3 - Jackiewicz (51), 0:4 - Steć (55), 0:5 - Rakowiecki (69-karny), 1:5 - Tercjak (72), 1:6 - Kul (74), 2:6 - Shota (84).
  • KS Wasilków - MOSP Białystok 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 - Osipiuk (58), 2:0 - Szeretucha (84).

1. ŁKS 1926 Łomża 32 74 104-26
2. Tur Bielsk Podlaski 32 74 74-37
3. Ruch Wysokie Mazowieckie 32 72 101-35
4. Wigry Suwałki 32 66 86-43
5. KS Wasilków 33 59 76-44
6. Wissa Szczuczyn 33 57 84-58
7. Warmia Grajewo 32 53 64-49
8. Sparta 1951 Szepietowo 32 48 45-51