Piłkarz opluł sędziego i wyleciał z boiska

miłk
W Siemiatyczach mecz się już kończył i wszystko wydawało się rozstrzygnięte.

W spotkaniu IV ligi augustowska Sparta prowadziła na wyjeździe z Cresovią 2:0. Stoper pokazywał 92 minuty i 40 sekund czasu, jaki upłynął. Zostało 20 sekund, bo sędzia doliczył 3 minuty. W tym momencie z boiska wyleciał piłkarz Sparty, Tomasz Czyżewski, a jego drużyna może zostać ukarana walkowerem!

Zawodnik, który ledwie kilka minut wcześniej pojawił się na boisku, wdał się w scysję z arbitrem Marcinem Adamskim. Po otrzymaniu drugiej żółte kartki, zobaczył czerwoną. Zareagował wyjątkowo emocjonalnie, a wręcz skandalicznie i... opluł sędziego.

Arbiter nie pozostał dłużny. Stwierdził, że naruszono jego nietykalność cielesną i zdecydował się skończyć zawody 20 sekund przed upływem doliczonego czasu gry. Sparcie, według przepisów, w tej sytuacji grozi walkower, choć prowadziła w tym momencie 2:0! Jeśli do niego dojdzie, będzie to z pewnością piłkarski absurd rundy wiosennej w IV lidze.

Sprawą zajmie się teraz Podlaski Związek Piłki Nożnej. Na pewno jest bulwersująca. Prosimy o Wasze komentarze!

grzegorz

wg przepiso gry sedzie powinien zakończyć zawody jeśli wykorzystał wszytskie możliwe sposoby na zakończenie meczu. tzn ze w przypadku zawodnika wystarczy ze on zejdzie z boiska do szatni, gorzej jesli oplul go kibic to trzeba by bylo najpierw wyprowadzic kibica a to w przypadku duzej ilości kibiców sprawa wrecz niemożliwa (tym bardziej ze niejednokrotnie trudno szybko wskazac kto to byl)

kibic

Jak to mozna wytlumaczyc jesli zawodnik otrzymuje czerwona kartke za niebezpieczny faul lub uzywanie wulgarnych slow wobec sedziego a wydaje sie ze co innego jest jesli zawodnik opluwa zawodnika przeciwnej druzyny a w tym przypadku sedziego prowadzacego zawody.To jest inna bajka.

G
Gość

Pytanie jakie nalezy postawic jest takie: co dla was znaczy maksyma "dura lex sed lex"?
Jakie ma znaczenie czy do konca meczu pozostalo 20 sekund czy 20 minut?

Czy jak zabiję dziadka 80-letniego to takze bedziecie dziwic sie ze dostalem np 10 lat? Przeciez on juz i tak mial umrzec.

D
Dział Sportowy
Absurdem jest to ze smiecie sugerowac ze takie zachowanie sedziego jest absurdem.
Normalny czlowiek uznalby za absurd dopuszczenie takiego idioty do grania.

Witamy!

Przecież nie sugerujemy, że zachowanie sędziego jest absurdem. Komiczne i tragiczne zarazem jest natomiast to, że zespół, który na 20 sekund przed końcem doliczonego czasu gry prowadzi 2:0, w idiotyczny sposób przegra mecz walkowerem. Tylko w tym sensie to futbolowy absurd.

Swoją drogą, proszę sobie wyobrazić następującą sytuację. Dajmy na to, że zdarzyłaby się w niedawnym meczu: Barcelona - Real (niech tam, trzeba równać do najlepszych . W 93. minucie rewanżu półfinału Ligi Mistrzów jeden z piłkarzy Barcelony opluwa sędziego. Do końca zostaje 20 sekund. Jak Państwo myślą? Czy sędzia przerwie mecz i zarządzi walkower dla Realu? Wówczas Real, wygrywając 3:0, awansowałby do finału, bo u siebie poniósł porażkę 0:2.
Oczywiście można się śmiać z porównania różnych rzeczywistości, jednak najwięksi piłkarze zachowują się często prymitywnie, a przepisy są te same dla wszystkich. To tylko przykład-zachęta do dalszej dyskusji.

Pytanie, jakie należy sobie postawić:
Czy za wyjątkowo chamski wybryk zawodnika (nawet jeśli rzeczywiście został sprowokowany, co Państwo opisują w komentarzach, nadal jest to zachowanie naganne), w dodatku w tak specyficznym momencie meczu, należy karać cały zespół walkowerem, czy tylko bardzo surowo potraktować samego piłkarza?
Czy sędzia powinien po prostu skończyć mecz zgodnie z czasem i opisać w protokole zachowanie piłkarza powodując jego dyskwalifikację na wiele meczów?
Czy może sędzia postąpił słusznie przerywając spotkanie w 93. minucie co ma skutkować walkowerem dla całego zespołu gości?
Jak Państwo uważają?

Dziękujemy za dotychczasowe wpisy i pozdrawiamy serdecznie!
g
gosciu

tego chama co pluje na sedziego za jajca powiesic !!!

b
benek

A dobrze ze ta podkladka i dziwna przegrana wczesniej u siebie z Tykocinem odbila sie im czkawka w Siemiatyczach za cielesna obraze sedziego bedzie zasluzona kara.

b
bartek

Za kare niech druzyna Sparty do konca rundy rozgrywa mecze jako gospodarz poza Augustowem.

M
Marek

I później się dziwimy że opinia jest taka że cała "piłka" to bydło.
Kibole bydło , piłkarze bydło...
Za moich czasów piłka nożna to był SPORT - pisane dużymi literami.

r
rafa;

Moim zdaniem to zarowno zawodnik jak i sedzia powinien byc ukarany. Skoro zawodnik za wulgaryzmy w strone sedziego wedlug przepisow dostaje czerwona kartke to dlaczego sedzia tez nie mial by byc zawieszony za wyzywanie innych. A tym bardziej ze sa na to swiadkowie. Co on jest panem na boisku ze tak moze sie odnosic. Wedlug mnie trzeba zlozyc do wydzialu gier zawiadomienie. Bedzie pozniej to rozpatrzone. No i zobaczymy jak zwiazek traktuje kluby i pilkarzy. Czy tylko dba o wlasne sprawy i kase. Klub juz dawno by musial zaplacic pare tys zl za zachowanie osob zwiazanych z klubem. A tak to sedzia Adamski pozostanie bezkarny !

o
olo

Marcin A >

Zakmknij k... mor... szczylu. Kim ty wogole k... jestes. Nie fikaj bo znow Cie wypierdziele. Ja sedziuje i nie fikaj. Jestem mistrz przez duze M !!! Walcze z takimi leszczykami jak ty i reszta !!! wypowiedz sedziego z podlaski sport