Piłkarze Wigier Suwałki inaugurują I ligę na własnym stadionie

(mark)
W pierwszym meczu I ligi Wigry Suwałki pokonały na wyjeździe GKS Katowice 1:0
W pierwszym meczu I ligi Wigry Suwałki pokonały na wyjeździe GKS Katowice 1:0 Maciej Gapiński
Wigry Suwałki w 2. kolejce I ligi piłkarskiej podejmą dziś drużynę Znicza Pruszków.

Ze względu na Dni Suwałk mecz Wigier ze Zniczem Pruszków został przesunięty na piątek, 5 sierpnia. Początek spotkania o godzinie 19.47. Termin meczu nieprzypadkowy, gdyż suwalski klub obchodzi w tym roku swoje 70-lecie. Powstał w 1947 roku i stąd też start meczu nastąpi o godz. 19.47.

Rywal Wigier w pierwszym spotkaniu nowego sezonu przegrał na własnym stadionie z Drutexem-Bytovią Bytów 1:2 (1:1). Znicz rozpoczął ten mecz bardzo dobrze. Po golu Rafała Zembrowskiego prowadził 1:0. Jednak rywale szybko doprowadzili do wyrównania po rzucie karnym (gol Łukasz Wróbel). Trzy minuty po przerwie Jakub Serafin zdobył dla Bytovii zwycięskiego gola.

Szkoleniowcem Znicza Pruszków, tegorocznego beniaminika pierwszej ligi, jest doświadczony Andrzej Prawda, mający w swoim bogatym trenerskim CV także pracę w Jagiellonii Białystok, a najbardziej znanym piłkarzem: napastnik Adrian Paluchowski.