Piłkarzom Jagiellonii przyda się dłuższy odpoczynek

Krzysztof Sokólski
Roman Bezjak (Jagiellonia)
Roman Bezjak (Jagiellonia) Wojciech Wojtkielewicz
Oceniamy zawodników Jagiellonii Białystok po remisie z Wisłą Płock 1:1. Teraz dwutygodniowa przerwa

Jagiellonii przyda się krótka przerwa w ligowych rozgrywkach. Uwaga kibiców skoncentruje się na występach reprezentacji, a w tym czasie w białostockim zespole może opadną trochę emocje.

Wielkiego powodu do stresu nie ma. Pozycja wyjściowa w ekstraklasie jest niezła. Forma też nie powoduje lamentu. Jednak Jagiellonia nieco zboczyła z toru. Po czterech zwycięstwach z rzędu najpierw przyszła porażka 2:3 z Miedzią Legnica, a w niedzielę po meczu nawet słabszym od tego z Miedzią, był remis 1:1 w Płocku z Wisłą. Punkty uciekły. Ale co gorsze, na moment uciekła też atmosfera.

Ze spotkania z Wisłą zapamiętana zostanie tylko kłótnia między Romanem Bezjakiem, a Arvydasem Novikovasem. Tego typu dyskusje nie mogą mieć na murawie miejsca. Obaj zawodnicy do końca sezonu trafiać będą zapewne na przeróżne listy, czy rankingi głupich, śmiesznych zachowań rejestrowanych na boiskach ekstraklasy. Nieważne kto miał rację, bo wstyd pada na cały zespół.

Przesadą będzie stwierdzenie, że trener Ireneusz Mamrot ma teraz trochę czasu, aby porozmawiać z piłkarzami, przećwiczyć szwankujące elementy gry. Trzon jego drużyny rozjeżdża się przecież w różne strony świata na zgrupowania kadry. Ale może przerwa i odpoczynek od siebie będą w tej sytuacji najlepszym lekarstwem.

Noty piłkarzy Jagiellonii Białystok za mecz z Wisłą Płock (skala ocen 0-6):

Marian Kelemen – 4: Bez większych szans przy straconym golu. Świetnie natomiast spisał się broniąc strzały Giorgiego Merebaszwilego, Damiana Szymańskiego i Alana Urygi.

Jakub Wójcicki – 3: Próbował włączać się do akcji ofensywnych. W obronie nie uniknął błędów.

Lukas Klemenz – 3,5: Grał nerwowo i niepewnie. Zwłaszcza w pierwszej połowie był słabym ogniwem zespołu. Po prze-rwie pokazał się z bardzo dobrej strony strzelając gola.

Nemanja Mitrović – 3: Nie potrafił sprawnie pokierować blokiem defensywnym, nie do końca rozumiał się z Klemenzem.

Guilherme – 4: Imponował spokojem, techniką, zaliczył asystę. Minus za to, że raz zagapił się „łamiąc” linię spalonego. Ogólnie jednak wyróżniał się na tle przeciętnego w niedzielę zespołu.

Przemysław Frankowski – 3: Wrócił do składu i przeprowadził kilka błyskotliwych akcji. Brakowało jednak w tym jakości i precyzji.

Bartosz Kwiecień – 3: Walczył w środku pola, lecz niewiele wnosił do gry ofensywnej.

Taras Romanczuk – 3: Tradycyjnie biegał najwięcej ze wszystkich zawodników Jagi. Miał jednak sporo strat.

Martin Pospisil – 2: Przeprowadził jedną dobrą akcję, po której Karol Świderski mógł zdobyć bramkę. Poza tym kompletnie niewidoczny.

Arvydas Novikovas – 2,5: Nie wychodziły mu dryblingi. Nie wyszedł mu też strzał z rzutu karnego. W 67. minucie zmieniony przez Karola Świderskiego.

Roman Bezjak – 2: Pokłócił się z Novikovasem o to, kto ma strzelać karnego. Takiego zachowania nie chcemy oglądać.

Karol Świderski – 3: Wprowadził ożywienie w grę Jagiellonii, raził natomiast brakiem skuteczności.

Mile Savković,Patryk Klimala – niesklasyfikowani.