Pilkington szuka pracowników. Otwiera nową fabrykę. Planuje zatrudnić 200 osób

Materiał informacyjny Targi pracy
Monika Kuczyńska - Dyrektor Personalna NSG Group w Polsce. Odpowiedzialna za kreowanie lokalnej polityki personalnej, a w szczególności za działania Employer Branding’owe, plany zatrudnienia, polityki płacowe oraz programy rozwojowe.
Monika Kuczyńska - Dyrektor Personalna NSG Group w Polsce. Odpowiedzialna za kreowanie lokalnej polityki personalnej, a w szczególności za działania Employer Branding’owe, plany zatrudnienia, polityki płacowe oraz programy rozwojowe. Pilkington
Pilkington IGP jest spółką należącą do koncernu NSG Group. Jej oddział, który mieści się w Białymstoku, zajmuje się produkcją szyb zespolonych oraz szerokiej gamy metalowych stojaków do szkła. Już niedługo NSG Group otworzy w stolicy Podlaskiego nowy zakład przetwórczy.

O planach firmy opowiada Monika Kuczyńska - Dyrektor Personalna NSG Group w Polsce. Odpowiedzialna za kreowanie lokalnej polityki personalnej, a w szczególności za działania Employer Branding’owe, plany zatrudnienia, polityki płacowe oraz programy rozwojowe

NSG Group jest obecnie jednym z największych światowych producentów szkła i produktów szklanych. Dlaczego, podejmując decyzję o rozpoczęciu działalności w Polsce północno-wschodniej, Grupa wybrała Białystok?
- Białystok to największe i jedno z najszybciej rozwijających się miast Podlasia, dzięki swojej lokalizacji w pobliżu wschodniej granicy od lat przyciąga, zarówno polskich, jak i zagranicznych inwestorów. Budowa nowego zakładu przetwórczego umocni pozycję Pilkington IGP w tym regionie, a także wpłynie na jeszcze większe usprawnienie obsługi klientów.

Wkrótce otworzycie Państwo w stolicy Podlaskiego nowy zakład przetwórczy. Jest to bardzo duża inwestycja. Co będzie w nim produkowane?
- Oddział Pilkington IGP w Białymstoku od wielu lat zajmuje się produkcją szyb zespolonych oraz metalowych stojaków do szkła. Nowy zakład wyposażony zostanie w cztery nowoczesne linie do produkcji szyb zespolonych wraz z systemami cięcia szkła. W nowej fabryce docelowo zostanie zainstalowany także piec do hartowania szkła. Budową zakładu o powierzchni ponad 10000 m2 zajmuje się firma deweloperska Panattoni Europe, z którą współpracowaliśmy podczas budowy nowoczesnego centrum produkcyjno-logistycznego w okolicach Tarnobrzega.

W zakładzie planujecie zatrudnić blisko 200 osób. Ludzi z jakimi kwalifikacjami i umiejętnościami poszukujecie do pracy?
- Obecnie poszukujemy przede wszystkim operatorów maszyn przetwórstwa szkła, krajaczy oraz pracowników spedycji. W najbliższych miesiącach planujemy utworzenie kolejnych stanowisk. Zależy nam na ludziach zaangażowanych, którzy potrafią działać zespołowo i są gotowi do pracy w systemie zmianowym. Na wiele stanowisk nie wymagamy wcześniejszego doświadczenia, gdyż oferujemy pakiet szkoleń wprowadzających. Warto dodać, że w naszych spółkach blisko 29% zatrudnionych stanowią panie, także na stanowiskach produkcyjnych. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym i innowacjom nowy oddział w Białymstoku będzie miejscem przyjaznym dla kobiet.

Pracownicy Pilkington IGP mogą liczyć na stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę. Zapewniacie im również Państwo szkolenia, kursy i pozapłacowe dodatki. Dlaczego warto dbać o dobro i zadowolenie pracowników?
- Każda nowo zatrudniona osoba może liczyć na pełne wsparcie w okresie wdrożenia, pakiet szkoleń oraz komplet ochron i narzędzi, ponieważ bezpieczeństwo naszych ludzi jest dla nas najważniejsze. Oferujemy także szeroki wachlarz benefitów takich jak: zapomogi świąteczne, możliwość udziału w imprezach sportowych i wydarzeniach kulturalno-oświatowych oraz dofinansowanie do wypoczynku. Zachęcam do odwiedzania zakładki ‘kariera’ na stronie Pilkington.pl, gdzie można zapoznać się z wszystkimi bieżącymi ofertami pracy, dodatkami pozapłacowymi i możliwościami rozwoju zawodowego.

Jakie plany na przyszłość – oprócz otwarcia zakładu – ma Pilkington IGP?
- Nowy oddział w Białymstoku, to nie jedyna inwestycja planowana przez NSG Group w Polsce na rok 2018. W marcu tego roku w Szczecinie zainstalowano nowy piec hartowniczy, natomiast w kwietniu rozpoczęta została produkcja szkła hartowanego w bydgoskim oddziale Pilkington IGP. W związku z tym stale zwiększamy zatrudnienie i prowadzimy szereg procesów rekrutacyjnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie