Piotr Łobodziński wygrał w legendarnych zawodach w Nowym Jorku

Redakcja
Piotr Łobodziński ze statuetką zwycięzcy po wygranej w Nowym Jorku.
Piotr Łobodziński ze statuetką zwycięzcy po wygranej w Nowym Jorku. Piotr Łobodziński/Facebook
10 minut i 31 sekund - tyle zajęło Piotrowi Łobodzińskiemu wbiegnięcie na 86. piętro budynku Empire State Building. Pochodzący z Bielska Podlaskiego biegacz w środę (czasu lokalnego) debiutował w legendarnych zawodach w Nowym Jorku. I był najlepszy!

- W debiucie wygrałem jeden z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych biegów po schodach na świecie - pochwalił się na swoim profilu na Facebooku Łobodziński. - Nie wiem, czy w przeszłości ktoś inny tego dokonał w swoim pierwszym razie w Nowym Jorku.

Piotr Łobodziński zwyciężył w 40. edycji Empire State Building Run Up. Pokonał 1576 schodów słynnego wieżowca w 10 minut i 31 sekund. Za nim, bo 12 sekund później na mecie stawił się reprezentant Australii Darren Wilson. Na trzecim miejscu podium stanął Kanadyjczyk - Shaun Stephens-Whale.

Bielsk Podlaski. Szukają chętnych na wieżę ciśnień. Czy powstanie tu kawiarnia?

Rekord należy do Australijczyka i wynosi 9 minut i 33 sekundy - Paul Crake ustanowił go w 2003 r.

Empire State Building jest drugim pod względem wysokości budynkiem w Nowym Jorku i znajduje się na liście 30 największych drapaczy chmur na świecie.

Pochodzący z Bielska Podlaskiego biegacz bardzo się cieszy z sukcesu, ale nie wyklucza kolejnych startów w biegach w Nowym Jorku.

- Jestem z tego faktu bardzo usatysfakcjonowany. Plan zrealizowany w 99 proc. Jedynie uzyskany czas pozostawia lekki niedosyt, 10:31... Ewentualnie będzie po co wracać na Manhattan - czytamy na jego profilu.

To już kolejna tegoroczna wygrana zawodnika Prefbetu Śniadowo Łomża. W styczniu zwyciężył w prestiżowych zawodach w wieżowcu Almas Tower w Dubaju. Wbiegł na 64. piętro w 8 minut i 7 sekund. Zostawił w tyle 220 zawodników startujących w zawodach.

Piotr Łobodziński po dwóch spektakularnych wygranych nie zwalnia tempa. 18 lutego oraz 3 marca planuje kolejny występy w Dubaju.

Są z różnych miast Polski, każda uprawiała w przeszłości sport zawodowo i do tego są piękne. Dlatego w większości robią karierę w wielu, najbardziej znanych miejscach świata. Często poświęcają się, ucząc młodzież w szkole i klubach. Anna Lewandowska, żona najlepszego polskiego piłkarza Roberta oraz Ewa Chodakowska to dwie najbardziej znane trenerki personalne. Ale pięknych kobiet w tym fachu jest o wiele więcej. Zobacz naszą galerię!Ewelina "Machine" Szala (Poznań)Są z różnych miast Polski, każda uprawiała w przeszłości sport zawodowo i do tego są piękne. Dlatego w większości robią karierę w wielu, najbardziej znanych miejscach świata. Często poświęcają się, ucząc młodzież w szkole i klubach. Anna Lewandowska, żona najlepszego polskiego piłkarza Roberta oraz Ewa Chodakowska to dwie najbardziej znane trenerki personalne. Ale pięknych kobiet w tym fachu jest o wiele więcej. Zobacz naszą galerię!

Piękne polskie trenerki personalne. Nie tylko Lewandowska i ...