Julita Januszkiewicz
Archiwum Piotra Sadowskiego
Tak wielki sukces osiągnął Piotr Sadowski, 22-letni siłacz z Sobolewa. Wygrał prestiżowe zawody w trójboju siłowym organizowane przez Arnolda Schwarzeneggera.

Radość i duma nie do opisania, największe zawody na świecie, publiczność liczona w tysiącach..., dalej jestem w szoku – napisał na Facebooku Piotr Sadowski. Zawody w trójboju siłowym Arnold Classic XPC World 2019 w ramach Arnold Sport Festiwal zakończyły się w niedzielę w Ohio.

Nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy. Było ciężko, bardzo dużo zawodników, długa podróż i zmiana czasu, ale udało się! Jeszcze nie mogę w to uwierzyć – cieszy się Piotr Sadowski, 22-letni utalentowany sportowiec z Sobolewa.

Wywalczył pierwsze miejsce w zawodach w Trójboju siłowym Arnold Classic XPC World 2019 w ramach Arnold Sport Festiwal, które odbyły się od 28 lutego do 3 marca w Ohio w USA.

To prestiżowa impreza organizowana przez Arnolda Szwarzeneggera, znanego aktora i kulturystę. Startują w niej najlepsi na świecie zawodnicy.

– Do pierwszego podejścia było ciężko. Był ogromny stres, ale później było już z górki. Konkurencja była bardzo mocna – opowiada Piotr.

Ale on skupił się, by aby zrobić, jak najlepszy wynik. I się udało. Piotr zaliczył 333,5 kg!

– Jesteśmy bardzo dumni, że Piotr Sadowski został mistrzem w trójboju siłowym. Trzymaliśmy za niego kciuki - mówi Radosław Dobrowolski, burmistrz Supraśla.

Zwycięzca dumnie reprezentował gminę Supraśl, a brawa i gratulacje złożył mu sam Arnold Schwarzenegger. Przypomnijmy, że gmina Supraśl pokryła część wyjazdu do USA. W zamian za to Piotr promował Supraśl podczas imprezy. Na stroju sportowym, w którym wystąpił był umieszczony herb Supraśla.

Przygoda Piotra z trójbojem siłowym zaczęła się w drugiej klasie gimnazjum. Wtedy zaczął chodzić na siłownię.

Osiągnięć sportowych i zdobytych medali może mu pozazdrościć niejeden strongman. Tylko w ubiegłym roku stanął na podium 32 razy, w tym 19 razy zdobył złoto, dziewięć -srebro i trzy brąz.

Pobił też dwa rekordy Polski i Europy w kategorii martwy ciąg j23 WUAP.

Jak się okazuje, silnych mężczyzn w naszym regionie nie brakuje. Strongmani, siłacze, sportowcy, fighterzy, trenerzy personalni, a nawet celebryci. Zebraliśmy osoby, które swoją posturą i tężyzną fizyczną wyróżniają się w tłumie.  Zestawienie będzie stale aktualizowane.

Silni mężczyźni z Podlaskiego. Strongmani, siłacze, sportowc...

Piotr Sadowski, strongman z Sobolewa

Materiał oryginalny: Piotr Sadowski siłacz z Sobolewa zdobył pierwsze miejsce. Wygrał zawody Schwarzeneggera! - Kurier Poranny