Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

PKN Orlen i Grupa Lotos to od dzisiaj jedna firma. Fuzja wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, Lotos wykreślony

Jacek Klein
Jacek Klein
Przemyslaw Swiderski
Od dzisiaj razem z Grupą LOTOS jesteśmy jedną firmą! Połączony koncern to optymalizacja kosztów zakupu i logistyki ropy oraz większa stabilność w czasie rynkowych wahań - poinformował na Twitterze Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Fuzja LOTOS i Orlen 2022

- Od dzisiaj razem z Grupą LOTOS jesteśmy jedną firmą! Połączony koncern to optymalizacja kosztów zakupu i logistyki ropy oraz większa stabilność w czasie rynkowych wahań. Rozpoczynamy pracę, by pozytywne efekty połączenia były widoczne dla naszych klientów jak najszybciej - poinformował na Twitterze Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

PKN Orlen SA zakomunikował, że na podstawie danych z Centralnej Informacji Krajowego Rejestru Sądowego powziął w dniu dzisiejszym informację o wpisie w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego.

1 sierpnia 2022 roku Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi XX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego połączył PKN Orlen ze spółką Grupa Lotos SA. Podwyższono kapitał zakładowy oraz zmieniono Statut PKN Orlen uchwalony przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PKN ORLEN 21 lipca 2022 roku.

Skutkiem wpisu połączenia do KRS jest wykreślenie Grupy Lotos z rejestru.

Połączenie dokonało się poprzez przeniesienie całego majątku Grupy Lotos, obejmującego wszystkie prawa i obowiązki (aktywa i pasywa) spółki przejmowanej, na spółkę przejmującą, przy jednoczesnym podwyższeniu kapitału zakładowego Orlenu w drodze emisji akcji połączeniowych, które spółka wyda akcjonariuszom Grupy LOTOS.

Stosownie do art. 493 § 2 KSH, połączenie nastąpiło z dniem jego wpisania do rejestru właściwego według siedziby PKN ORLEN.

1 sierpnia 2022 roku Spółka wstąpiła we wszystkie prawa i obowiązki Grupy LOTOS, zgodnie z przepisem art. 494 § 1 KSH (sukcesja uniwersalna).

W związku z połączeniem, kapitał zakładowy PKN ORLEN został podwyższony z kwoty 534.636.326,25 zł do kwoty 783.059.906,25 zł. Po rejestracji podwyższenia kapitału zakładowego spółki, ogólna liczba akcji wszystkich emisji wynosi 626.447.925 akcji o wartości nominalnej 1,25 zł każda akcja.

ZOBACZ:
Nowe prawo już działa. Od lipca zarabiamy więcej – jedni o 5 procent, inni mniej. Sprawdź brutto, netto na wyliczeniach

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: PKN Orlen i Grupa Lotos to od dzisiaj jedna firma. Fuzja wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, Lotos wykreślony - Dziennik Bałtycki

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna