Wojciech Konończuk
Piłkarze Radomiaka (na zielono) będą w nowym sezonie ekstraklasowymi rywalami Jagiellonii Białystok Lucyna Nenow
Zakończył się sezon zasadniczy Fortuna I ligi piłkarskiej. W nowych rozgrywkach ekstraklasowych rywalami Jagiellonii Białystok będą Radomiak Radom i Bruk-Bet Termalica Nieciecza, które wywalczyły bezpośredni awans. Ostatniego uczestnika powiększonej do 18 ekip najwyższej klasy rozgrywkowej wyłonią baraże.

Radomianie przypieczętowali promocję do elity wygraną z Koroną Kielce 2:0. Wkład w decydujące zwyciestwo miał były zawodnik m. in. suwalskich Wigier Mateusz Radecki, który kilka minut przed przerwą strzelił ustalającego wynik gola. Już w 2. minucie wynik otworzył Dawid Abramowicz. Radomianie awansowali do ekstraklasy po 36 latach.

Bruk-Bet długo liderował, ale "Słoniki" w końcówce dostały zadyszki, poniosły dwie porażki i musiały zapunktować w ostatnim spotkaniu ze Stomilem Olsztyn. Zespoł trenera Mariusza Lewandowskiego zremisował z rywalami ze stolicy Warmii i Mazur 0:0 i mógł świętować powrót do elity po trzyletniej przerwie.

Do obsadzenia w nowym sezonie ekstraklasy pozostało jeszcze jedno miejsce. W środowych barażach GKS Tychy zagra z Górnikiem Łęczna, a Arka Gdynia z ŁKS-em Łódź. Finał odbędzie się 20 czerwca. Jego zwycięstwa będzie w kolejnej kampanii rywalem Jagiellonii.

Do II ligi spadł GKS Bełchatów, a awans uzyskały GKS Katowice i Górnik Polkowice. Osiemnastego pierwszoligowca wyłonią baraże, w których powalczą m. in. Wigry Suwałki.

WYNIKI 34. KOLEJKI
Widzew Łódź - Odra Opole 2:1, GKS Tychy - ŁKS Łódź 1:1, Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Stomil Olsztyn 0:0, Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 1:1, Górnik Łęczna - Sandecja Nowy Sącz 3:0, Puszcza Niepołomice - GKS Bełchatów 2:0, GKS 1962 Jastrzębie Zdrój - Resovia Rzeszów 2:1, Chrobry Głogów - Arka Gdynia 0:3, Radomiak Radom - Korona Kielce 2:0.