Wojciech Konończuk
Żółto-Czerwoni zremisowali w Legnicy z Miedzią 1:1
Żółto-Czerwoni zremisowali w Legnicy z Miedzią 1:1 Piotr Krzyżanowski
Jagiellonia Białystok znów nie zachwyciła, ale zapunktowała w ważnym meczu, remisując na wyjeździe z Miedzią Legnica 1:1. Plus jest taki, że białostoczanie nie przegrali i nie pozwolili zajmującemu ostatnie miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy beniaminkowi zmniejszyć do siebie dystansu. Minus to słaba, szczególnie w drugiej połowie postawa podlaskiego zespołu, która nie najlepiej wróży na przyszłość.

Stawka meczu była na tyle duża, że trener Jagiellonii Maciej Stolarczyk zdecydował się nie wystawiać w podstawowym składzie żadnego młodzieżowca, co mu się wcześniej nie zdarzyło. Grający z Rakowem Częstochowa Miłosz Matysik, Bartosz Bida i Jakub Lewicki usiedli na ławce rezerwowych, a ich miejsca zajęli Mateusz Skrzypczak, Bojan Nastić i Marc Gual. Pauzującego za kartki kapitana Jagi Tarasa Romanczuka zastąpił w środku pola debiutujący w wyjściowej jedenastce Michal Sacek.

Miedź - Jagiellonia 1:1. Piękny gol Portugalczyka i kara za cofnięcie się

Czech zaczął bardzo dobrze. Był aktywny, wraz z Hiszpanami - Gualem i Jesusem Imazem oraz swoim rodakiem Tomasem Prikrylem starał się rozerwać obronę Miedzi. W 24. minucie, właśnie po podaniu Sacka, na strzał z dystansu zdecydował Portugalczyk Rui Nene i piłka zatrzepotała w siatce.

Niestety, zamiast kontynuować taką grę, Żółto-Czerwoni pozwolili rywalom zepchnąć się do głębokiej defensywy.

- Po strzeleniu gola zbyt mocno cofnęliśmy się i zostawiliśmy przeciwnikowi za dużo przestrzeni - przyznał w przerwie spotkania przed telewizyjnymi kamerami Rui Nene.

Kara za taką postawę była szybka i dotkliwa. Już pięć minut po objęciu prowadzenia Jagiellonia straciła je. Po rzucie rożnym Israela Puerto przeskoczył Nemanja Mijusković i uderzeniem głową pokonał Zlatana Alomerovicia.

Dopiero w końcówce pierwszej połowy Żółto-Czerwoni otrząsnęli się z przewagi gospodarzy i stworzyli sobie okazję do odzyskania prowadzenia. Niestety, po dośrodkowaniu Wdowika i strzale głową Puerto, futbolówka trafiła w w Mijuskovicia i wyleciała poza boisko.

Miedź - Jagiellonia 1:1. Po przerwie rywale byli bliżej sukcesu

Drugą odsłonę białostoczanie rozpoczęli od niecelnego uderzenia głową Zmaza, ale potem było już tylko gorzej. Beniaminek z Legnicy stworzył sobie kilka wybornych okazji do objęcia prowadzenia i ekipa z Podlasia może mówić o ogromnym szczęściu, że nie musiała gonić wyniku. Olaf Kobacki najpierw źle przyjął piłkę i Alomerović wyłuskał mu ją spod nóg, a potem przestrzelił. Najlepszą szansę miał Angelo Henriquez, który od połowy boiska pędził na bramkę Jagi bez asysty rywali tylko po to, by uderzyć futbolówką wprost w golkipera Jagiellonii.

Podlasianie odpowiedzieli niebezpiecznymi, ale minimalnie niecelnymi uderzeniami Wdowika i w sumie powinni być zadowoleni z już dziesiątego w tym sezonie remisu.