Mecz Wisła Płock - Warta Poznań odwołany
Śnieżyca wkroczyła do Polski z zachodu. Intensywne opady dotarły także do miast centralnych, w tym Płocka, gdzie synoptycy przewidują od 10 do 20 centymetrów białego puchu. Z tego powodu pod znakiem zapytania stanęła organizacja meczu Wisły z Wartą w ramach 19. kolejki.
- W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi decyzję czy dzisiejszy mecz Wisły z Wartą się odbędzie podejmą sędziowie oraz kapitanowie. Niestety, żadna z tych osób nie zdążyła jeszcze dotrzeć na stadion - informował chwilę przed godziną szesnastą rzecznik prasowy Wisły Płock, Michał Łada. Dodał, że osobiście na stadion dotarł po 25 minutach jazdy, chociaż do przejechania miał ledwie kilometr.
Decyzja w sprawie organizacji meczu Wisła Płock - Warta Poznań zostanie podjęta około godziny 17:00.
Aktualizacja: rzecznicy obu klubów potwierdzili, że mecz został odwołany, a nowego terminu jeszcze nie wyznaczono.
Pod znakiem zapytania stoi także piątkowy hit między Widzewem Łódź a Jagiellonią Białystok. To spotkanie zaplanowano na godzinę 20:30 przy 17 tys. widowni (w tym około 900 kibicach z Podlasia, którzy jadą pociągiem specjalnym). Decyzja zostanie podjęta około godziny 18:30.
Przypomnijmy, że aura nie przeszkodziła tydzień temu, gdy udało się przeprowadzić w całości pierwszą kolejkę rundy rewanżowej. Jedyne problemy ze śniegiem dotyczyły dotąd listopadowego (zaległego) meczu Lechii Gdańsk z Górnikiem Zabrze. Mimo opadów widowisko doszło do skutku.
Do tej pory Ekstraklasa SA przekładała mecze z początku sezonu, idąc na rękę drużynom reprezentującym Polskę w eliminacjach do europejskich pucharów.
EKSTRAKLASA w GOL24
Projekty nowych stadionów piłkarskich w Polsce. Gdzie powstaną?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
Polecane oferty
kup teraz

Sony Xperia 1 IV 12/256GB Czarny
smartfon xperia 1 iv dysponuje najlepszymi rozwiąz…
kup teraz

Apple iPhone 14 Plus 256GB Żółty
Okres gwarancji: 12 miesięcyWyposażenie: iPhone z …
kup teraz

Doogee S98 8/256GB Czarny
Smartfony Doogee. Flagowy model Doogee S98 został …
kup teraz

Redmi 10C 4/128GB Zielony
Redmi 10C Szybkość i niezwykła wydajność dzięki Sn…
Reprezentacja Polski. Rzecznik PZPN o problemach w kadrze