PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin - Jagiellonia 2:2 (zapis relacji)

(mark)
Zagłębie Lubin - Jagiellonia na żywo
Zagłębie Lubin - Jagiellonia na żywo Piotr Krzyżanowski
W 3. kolejce PKO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zremisowała na wyjeździe z z Zagłębiem Lubin 2:2. Podopieczni trenera Ireneusza Mamrota prowadzili już 2:0, ale w końcówce Zagłębie przycisnęło i po błędach defensorów Żółto-Czerwonych doprowadziło do remisu 2:2.

90+3 min. Sędzia kończy mecz.

90+2.: Strzela Imaz, broni golkiper gospodarzy

90 min. Sędzia dolicza trzy minuty. Mudrinski strzela z dystansu. Broni bramkarz Zagłębia.

89 min. Mudrinski miał świetną szansę. Po podaniu Klimali wyprzedził obrońcę, ale strzelił nad poprzeczką.

87 min. Zmiana w Jagiellonii. Za Prikryla wchodzi Mudrinski.

86 min.: Żółta kartka dla Jakuba Tosika (Zagłębie)

84 min. Zmiana w Zagłębiu. Za Starzyńskiego wchodzi Patryk Tuszyński.

78 min.: Nie popisują się defensorzy Jagiellonii. Mitrović spóźnia się i młody Poręba pakuje piłkę do bramki Jagi! Jest już remis 2:2

77 min.: Druga zmiana w Jagiellonii. Za Pospisila wchodzi Marco Poletanović

75 min.: Świetna okazja Jagiellonii. Kostal strzela, ale piłka nad poprzeczką. Ale to była szansa na gola

74 min.: Guldan z dystansu, Węglarz odbija piłke na róg. Jagiellonia broni się.

70 min. Czerwiński dośrodkowuje w pole karne. Szysz wyprzedza Arsenica i głową strzela kontaktowego gola.

68 min.: Zmiana w Jadze, za Camarę wchodzi Martin Kostal

66 min.: Pospisil do Imaza, a ten fantastycznym strzałem przy słupku strzela drugiego gola dla Jagiellonii. Prowadzimy 2:0!

65 min.: Zmiana w Zagłębiu. Za Zivec wchodzi Damjan Bohar

63 min.: Jakub Tosik główkuje z bliska, ale na nasze szczęście niecelnie.

59 min.: Groźny strzał Klimali broni bramkarz gospodarzy.

57 min. Jagiellonia ma inicjatywę grając wysokim pressingiem

50 min.: Strzał Klimali broni bramkarz Zagłębia.

48 min.:Dobra akcja Jagi, ale Imaz nie opanował piłki.

46 min.: Rozpoczęła się druga połowa

45 + 1 min.: Koniec pierwszej połowy, bardzo dobrzej w wykonaniu Jagiellonii udokumentowanej golem Patryka Klimali.

45 min.: Sędzia dolicza jedną minutę

45 min.: Atak prawą stroną. Wójcicki dośrodkowuje, ale nikt nie przecina piłki.

39 min. Szybki atak Jagi. Prikryl do Klimali i goool! Sędzia jednak gwiżdże pozycję spaloną Prikryla. Trwa wideoweryfikacja. I zmiana decyzji. Jest bramka dla Jagi!

38 min: Po rucie rożnym Tosik strzela, ale broni Węglarz.

36 min.: Strzał Kopacza z daleka, piłka ociera się od Camary i wychodzi na rzut rożny. Po kornerze piłkę łapie Węglarz.

31 min. Alan Czerwiński podaje do Patryka Szysza, który główkuje. Piłka przechodzi obok słupka bramki Jagi.

28 min. Jakub Wójcicki ukarany żółtym kartonikiem

22 min: Poprzeczka ratuje gospodarzy. Wójcicki zagrywa piłkę do Prikryla, a ten próbuje lobować bramkarza gospodarzy. Piłka trafia niestety w poprzeczkę.

20 min: Strzał Jakuba Tosika, bardzo niecelny.

15 min: Jak na razie Jaga bardzo dobrze gra na skrzydłach, w ataku podłączają się boczni obrońcy, brakuje ostatniego dokłdnego podania.

11 min: Atakuje Jagiellonia. Dośrodkowanie Prikryla wybijają obrońcy Zagłębia na róg, z którego nic nie wynikło.

5 min: Odpowiedź Jagiellonii. Klimala z osterego kąta strzela, ale broni bramkarz gospodarzy.

3 min: Seria błędów Jagiellonii i Łukasz Poręba w idealnej sytuacji. Strzela. Broni Damian Węglarz. Ale było niebezpiecznie.

1 min: Rozpoczęła Jagiellonia, ktora gra dziś na biało

Zakończyło się dzisiejsze pierwsze spotkanie PKO Ekstraklasy. Arka Gdynia zremisowała z Koroną Kielce 1:1

ZAGŁĘBIE LUBIN - JAGIELLONIA 2:2 (0:1)
Bramka: 0:1 Patryk Klimala 39, 0:2 - Imaz 66, 1:2 - Szysz 70. 2:2 - Poręba 78
Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Damian Oko, Sasa Balić - Alan Czerwiński, Jakub Tosik, Filip Starzyński (84. Patryk Tuszyński), Łukasz Poręba, Sasa Zivec (65. Damjan Bohar) - Patryk Szysz.
Jagiellonia: Damian Węglarz - Jakub Wójcicki, Nemanja Mitrović, Zoran Arsenić, Bodvar Bodvarsson - Martin Pospisil (77. Marco Poletanović), Taras Romanczuk - Tomas Prikryl (87. Ognjen Mudrinski), Jesus Imaz, Juan Camara (68. Martin Kostal) - Patryk Klimala.

Żółte kartki: Jakub Tosik (Zagłębie), Jakub Wójcicki (Jagiellonia)
Sędziuje: Piotr Lasyk (Bytom).