PKO Ekstraklasa. Znakomity Klimala daje zwycięstwo Jagiellonii nad Cracovią

DWZaktualizowano
2019-09-29 bialystok jagiellonia cracovia krakow ekstraklasa 12 kolejka fot wojciech wojtkielewicz kurier poranny / gazeta wspolczesna Wojciech Wojtkielewicz
PKO Ekstraklasa. W ostatnim sobotnim meczu Jagiellonia Białystok podejmowała Cracovię. Białostoczanie wygrali 3:2 po dwóch trafieniach Patryka Klimali i golu Tarasa Romanczuka. Podopieczni trenera Mamrota wyprzedzili "Pasy" w tabeli i depczą po piętach Pogoni Szczecin.

Dla obu drużyn był to bardzo ważny mecz. Cracovia dzięki zwycięstwu mogła uplasować się na drugim miejscu w tabeli natomiast trzy punkty pozwoliłyby Jagiellonii zrównać się punktami z Legią Warszawa i właśnie z Pasami. Ciężko było wskazać faworyta meczu. Zarówno Jagiellonia jak i Cracovia posiadają w swojej drużynie znakomitych zawodników, którzy mogą odwrócić bieg meczu.

Strzelanie rozpoczęło się już w 10. minucie spotkania. Michal Siplak dośrodkowywał z rzutu wolnego, nikt nie zdołał przeciąć piłki, ale ona i tak wpadła do bramki. Po dwóch minutach mieliśmy już jednak wyrównanie. Patryk Klimala wykorzystał swoją szybkość, minął obrońców i bramkarza rywali i wpakował piłkę do pustej bramki.

W 10. minucie drugiej połowy na prowadzenie wyszła Jagiellonia. Znów do siatki trafił Patryk Klimala! Znowu wykorzystał swoją szybkość i mocnym strzałem pokonał Peskovicia. I znów błyskawicznie odpowiedział rywal. W 59. minucie Pelle van Amersfoort spokojnie minął kilku rywali, dograł w pole karne, a tam Lopes wpakował ją do bramki.

Trzy punkty zapewnił białostoczanom Taras Romanczuk. Pomocnik wykorzystał podanie Wójcickiego i huknął pod poprzeczkę z okolic 13. metra.

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Komu wygasają kontrakty? Piłkarze Ekstraklasy do wzięcia za ...

Materiał oryginalny: PKO Ekstraklasa. Znakomity Klimala daje zwycięstwo Jagiellonii nad Cracovią - Gol24