Plebiscyt Mistrzowie Urody 2019. Oto liderki w kategorii kosmetyczka i najwyżej oceniane studia urody. Głosowanie trwa! (ZDJĘCIA)

Olga Goździewska
Olga Goździewska
Nie ma brzydkich kobiet, są tylko takie, które potrzebują kosmetyczki. Mamy specjalistki od piękna w Podlaskiem! Świadczą o tym licznie oddane głosy w plebiscycie Mistrzowie Urody. Sprawdźcie, kto ma szansę na zwycięstwo w kategorii Kosmetyczka i Studio Urody.

Martyna Hlebowicz z Białegostoku kocha metamorfozy.

- Są zabiegi, które odmieniają człowieka. Przykładowo kobiety zyskują pewność siebie, poczucie piękna. Dzięki temu w życiu więcej spraw idzie po ich myśli, bo czują się pewne. A znowu ja czuję satysfakcję widząc ich przemianę, uśmiech - mówi Hlebowicz, niekwestionowana liderka plebiscytu, która do wczoraj zdobyła 144 głosy w Białymstoku, znacząco wyprzedzając konkurencję. Kosmetologiem została kończąc Wyższą Szkołę Medyczną w Białymstoku. Ale ambicje nie pozwoliły jej na tym poprzestać. Zdobyła również wiedzę i umiejętności w szkole Anny Sas.

- Uczyłam się wizażu dodatkowo, ale to kosmetologia jest moją ogromną pasją. Swoją miłością do tego dzielę się z pacjentami, którzy lubią do mnie wracać na kolejne zabiegi - uśmiecha się Hlebowicz.

Na co dzień kobieta prowadzi swoje własne studio urody - EstetiCosmetology. Stara się w nim wykorzystać wiedzę, którą zdobyła na studiach.

- Są osoby, które wręcz wyśmiewają kierunek studiów, który ukończyłam. Często nasze działania kwestionują sami lekarze. Ale trzeba wiedzieć, że kosmetologia wymaga zaangażowania i jeśli komuś uda się ją ukończyć, to wychodzi z ogromną wiedzą m. in. w zakresie medycyny - przekonuje Hlebowicz - Profesjonalny kosmetolog wie również co leży w jego kompetencjach, a z czym odesłać pacjenta do lekarza - podsumowuje.

Wszystko o naszym plebiscycie - kandydaci, wyniki głosowania, zasady znajdziecie w artykule MISTRZOWIE URODY

Kolejną liderką w plebiscycie, tym razem z pow. suwalskiego, jest Agnieszka Kordowska.

Kosmetyczna kreatywna, życzliwa i wyrozumiała, jak sama o sobie mówi. Być może te cechy sprawiły, że do czwartku zdobyła 60 głosów w swojej kategorii. Na co dzień kobieta pracuje w salonie fryzjersko - kosmetycznym Klaudia w Suwałkach i ma wiele stałych klientek.

- Kosmetyczka to osoba do zadań specjalnych. Wykonuje zabiegi pielęgnacyjne, upiększa na specjalne okazje makijażem, ale też pomaga pozbyć się problemów np. ze skórą. Ale by spełnić oczekiwania klientek musimy się ciągle szkolić - przyznaje Kordowska.

Do jej gabinetu coraz częściej zaglądają również panowie.

- Widzę dużą zmianę w naszym społeczeństwie. Mężczyźni zaczynają świadomie dbać o swój wygląd. Przychodzą na zabieg odmładzające, chcą zadbać o dłonie, albo decydują się na makijaż okolicznościowy - uśmiecha się kosmetyczka.

Przyznaje, że najpiękniejszym momentem w jej pracy jest ten, kiedy klientka po skończonym makijażu patrzy w lustro.

- Moją klientką była kiedyś 80-letnia babcia. Zrobiłam jej makijaż na ślub wnuka. Nigdy wcześniej nie miała na sobie make-upu. Kiedy spojrzała w lustro oniemiała! Zaczęła się tak ekscytować, że ja zaczęłam się bać o jej chore serce - śmieje się Kordowska. - Takie chwile są bezcenne. Uwielbiam upiększać kobiety i dawać im tyle szczęścia - mówi z pasją kosmetyczka.

W plebiscycie wysokie noty ma również Żaneta Rejkiewicz z pow. grajewskiego.
Tajniki pracy kosmetyczki zgłębiała uczestnicząc w stażach zawodowych w różnych salonach urody m. in. w Ełku. Później zdecydowała się jednak rozpocząć swój własny biznes. na początku był to mobilny salon kosmetyczny.

- Przez dwa lata jeździłam do klientek, wykonując makijaże, paznokcie, zabieg pielęgnacyjne. Zdobyłam sobie zaufanie klientek, które bardzo chwaliły moją pracę. To była motywacja. by otworzyć salon urody z prawdziwego zdarzenia - wspomina Rejkiewicz. Dowodem zaufania mogą być również głosy naszych czytelników. Kosmetyczka z Grajewa zdobyła ich 84 i nie ma sobie równych w swojej kategorii (dane z czwartku).

Dziś dostać się do jej Salonu Urody Finezja nie jest łatwo. W sezonie w kolejce trzeba poczekać nawet trzy tygodnie, a to sporo jak na niewielkie miasto.

- Czasami pytam moje klientki, albo one same mi mówią czym się wyróżnia mój salon. To umiejętność indywidualnego podejścia do klienta. U mnie każdy jest ważny, wysłucham, pomogę, doradzę. I upiększę - zapewnia kosmetyczka.- Największe szczęście i satysfakcję czuję, gdy mogę pomóc drugiej osobie i widzę jej uśmiech. Chcę by zawsze wychodziły ode mnie z pozytywną energią - dodaje z pasją.

EstetiCosmetology w Białymstoku

Kosmetologia estetyczna i pielęgnacyjna, terapia osoczem bogatopłytkowym, zabiegi pielęgnacyjne, powiększanie ust, makijaż permanentny, regeneracja rzęs, terapie młodości, po zabiegi z wykorzystaniem witaminach C. Tak bogata ofertę posiada EstetiCosmetology w Białymstoku. Gabinet specjalizujący się w kosmetologia estetycznej zdobył najwięcej głosów w swojej kategorii (296 - stan na czwartek). Prowadzi go Martyna Hlebowicz, która również jest liderką plebiscytu, tym razem w kategorii Kosmetyczka.

- To duży dowód zaufania moich pacjentów, którzy oddają głosy zarówno na mnie, jak i na moje studio urody. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa - mówi Hlebowicz.

Dodaje, że gabinet spośród innych wyróżnia nowoczesna technologia, dzięki której wykonywane zabiegi są niezwykle skuteczne.

- Nie pracujemy na standardowych sprzętach, które można spotkać w wielu miejscach. Najlepszym przykładem jest nasz sprzęt do mikrodermabrazji, a na urządzeniu nowej generacji, które nie zakaża skóry pacjenta, które mają wymienne wkładki i które łączą kilka zabiegów w jeden - mówi właścicielka EstetiCosmetology.

Ale Hlebowicz zapewnia, że dba nie tylko o sprzęt. Z rozwagą stworzyła zespół specjalistów, którzy pracują w gabinecie.

- Ludzie z pasją, życzliwość i cierpliwość. Każdy z nas poświęca czas dla pacjenta i robimy wszystko, by mu pomóc osiągnąć upragniony cel - podkreśla kosmetolog.

Kolejnym liderem w kategorii Studio Urody jest salon HomeSpa w Wysokiem Mazowieckiem.

Na rynku funkcjonuje trzeci rok i cieszy się coraz większą popularnością. W plebiscycie do czwartku na to miejsce swój głos oddało trzydzieści osób.

- Jestem zaskoczona takim wynikiem. Już sama nominacja była niespodzianką, a gdy później ktoś mnie powiadomił, że mam sporo głosów, to poczułam wielkie szczęście - mówi Żaneta Januszewska, właścicielka HomeSpa.

W swoim salonie oferuje klientom zabiegi na stopy, ciało i twarz. Oferuje również zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

- Szukam inspiracji w social mediach i magazynach urodowych. Najmodniejsze zabiegi czy makijaże staram się od razu wprowadzić do siebie. By kobiety z mniejszych miast również miały szansę z nich skorzystać - tłumaczy Januszewska - W ostatnim czasie najchętniej wykonywanym zabiegiem jest manicure tytanowy, czyli utwardzanie paznokcia specjalnymi proszkami zawierającymi witaminy i związki mineralne. Panie chwalą się później przez miesiąc pięknymi paznokciami i mamy coraz więcej chętnych - dodaje kosmetyczka.

Ale nie tylko to przyciąga klientki. Właścicielka dba o domową atmosferę w swoim salonie. Przytulne dekoracje, miękkie poduszki i kwiaty to znak rozpoznawczy tego miejsca.

Zaś w Siemiatyczach szansę na zwycięstwo ma Studio Urody "Malowana Lala". Dotychczas 17 osób oddało na to miejsce swój głos. Salon powstał z miłości do makijażu.

- W pewnym momencie życia bardzo chciałam nauczyć się malować. Dla samej siebie. Poszłam więc na kurs i... wsiąkłam. Chociaż miałam w planach zostanie księgową, to zdecydowałam dalej rozwijać w kierunku bycia kosmetyczką - wspomina Diana Czarkowska, właścicielka studia.

Szybko otworzyła swoje własne studio urody. I chociaż "Malowana Lala" funkcjonuje dopiero od roku, to ma już grono stałych klientek.

- Staram się wyróżniać. Zaczynając od nietypowej nazwy, na którą długo szukałam inspiracji. Początkowo chciałam, by była związana z ustami, bo tym głównie chciałam się zajmować makijażem. Ale ostatecznie postanowiłam dać klientkom coś więcej - tłumaczy Czarkowska. W jej salonie można więc wykonać makijaż na każdą okazję, ale też przedłużanie rzęs, koloryzację brwi henną naturalną czy stylizację paznokci. W planach kosmetyczka ma również wprowadzenie bogatej oferty zabiegów pielęgnacyjnych twarzy.

- Czym się wyróżniam? Stawiam na jakość i dbam o bezpieczeństwo klientek. Czasami zaskakują mnie kobiety, które przychodzą do mnie i dziwią się, że używam np. narzędzi jednorazowych wykonując manicure. Niestety kosmetyczki w małych miastach nie zawsze dbają o taki standard, a dla mnie to podstawa - zapewnia.

W branży poświęconej urodzie najważniejsza jest ocena klientów. Dlatego zwycięzcy naszej akcji zostaną wybrani właśnie ich głosami – osobno w Białymstoku i każdym powiecie województwa podlaskiego. Ubiegłoroczna edycja plebiscytu Mistrzowie Urody cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Klienci podlaskich salonów urody chętnie oddawali głosy na swoich faworytów, a laureaci zgodnie potwierdzali, że po sukcesie w plebiscycie przybyło im klientów.

W tym roku, głosowanie odbywa się w dwóch etapach - powiatowym i wojewódzkim. Na etapie powiatowym zakończy się we wtorek, 15 października o godzinie 20. W Białymstoku i każdym powiecie województwa podlaskiego wybierzemy Fryzjera Roku, Kosmetyczkę Roku, Stylistkę Paznokci Roku, Salon Fryzjerski Roku i Studio Urody Roku. Zwycięzcy przejdą do etapu wojewódzkiego, który rozpocznie się 18 października i potrwa do 30 października, również do godziny 20.

Wielką promocję zwycięzcom plebiscytu zapewni także specjalny dodatek "Mistrzowie Urody 2019", który po zakończeniu głosowania zostanie dołączony do całego nakładu "Gazety Współczesnej" i "Kuriera Porannego". Zaprezentujemy w nim wszystkich laureatów plebiscytu. Dołączenie dodatku będzie zapowiadane nie tylko w gazecie i w internecie, lecz także na Facebooku. Dzięki temu z pewnością stanie się on prawdziwym urodowym przewodnikiem po naszym województwie.

Mistrzowie Urody: Fryzjer Roku. Zobacz galerię kandydatek i ...

Mistrzowie Urody: Make-Up Artist Roku. Zobacz galerię kandyd...

MISTRZOWIE URODY 2019. GALERIA LIDERÓW WSZYSTKICH KATEGORII

MISTRZOWIE URODY 2019. GALERIA LIDERÓW KATEGORII POWIATOWYCH

Informacji o akcji udziela Paulina Stefańczuk
tel. 695 308 983 (pon. - pt. w godz. 9.00-16.00),
e-mail: paulina.stefanczuk@polskapress.pl

Regulamin

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie