Plebiscyt Strażak Roku. OSP Bargłów Kościelny zajął drugie miejsce w Polsce!

(ika)
Ochotnicza Straż Pożarna w Bargłowie została założona w 1927 r. Obecnie liczy 63 członków w tym: 30 czynnych, 5 wspierających oraz 28 członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Archiwum prywatne
Jednostka OSP Bargłów Kościelny z powiatu augustowskiego zajęła drugie miejsce w swojej kategorii w ogólnopolskim finale Strażak Roku.

- Bardzo dziękujemy za dotychczas otrzymane głosy i prosimy o kolejne - apelował przed finałem Artur Gołębicki, naczelnik jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Bargłów Kościelny. - Wygrana byłaby dla nas bardzo dużym wyróżnieniem i uznaniem dla naszej pracy. Ewentualną nagrodę przeznaczymy na zakup sprzętu, który będzie służył wszystkim mieszkańcom.

OSP uczestniczy w akcjach ratowniczo-gaśniczych na terenie gminy Bargłów Kościelny, powiatu augustowskiego, grajewskiego, ale również na drodze krajowej 61, z której korzystają nie tylko podlascy kierowcy.

Tu link do wyników głosowania: Jednostka OSP Roku Polski 2019 - aktualne wyniki ogólnopolskiego finału plebiscytu

Do ogólnopolskiego finału plebiscytu awansowały jednostki OSP, które zdobyły tytuły Jednostka OSP Roku 2019 w każdym z województw. Finaliści zachowali zdobyte dotychczas głosy. Województwo podlaskie reprezentuje właśnie OSP Bargłów Kościelny.

W tym etapie plebiscytu z Podlaskiego startował również Daniel Koszczuk z OSP Uhowo (w kategorii Strażak Roku), który w finale ogólnopolskim zajął 13 miejsce oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Milejczyc (w kategorii MDP Roku), która uplasowała się na 12 miejscu w Polsce.

Laureaci ogólnopolskiego finału zdobędą nagrody finansowe w wysokości 5 tys. złotych, 3 tys. złotych i 2 tys. złotych odpowiednio za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w rankingu.