Płotkarz Hańczy Suwałki złotym medalistą mistrzostw Polski

Mistrzostwa Polski juniorów w Toruniu
Mistrzostwa Polski juniorów w Toruniu Jacek Smarz
Osiem medali wywalczyli lekkoatleci z województwa podlaskiego startujący w Toruniu na halowych mistrzostwach Polski juniorów. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 18 i do 20.

Złoto zdobył zawodnik Hańczy Suwałki Kornel Rybacki, który triumfował w biegu na 60 metrów przez płotki w kategorii do lat 18. Płotkarz dwa razy poprawiał rekord życiowy. Najpierw w eliminacjach pokonał dystans w czasie 8,18 s. Finał wygrał z wynikiem 8,01 s.

Drugi medal dla suwalskiego klubu zdobył skoczek wzwyż Piotr Konopko. Suwalczanin, startujący także w kategorii do lat 18, zawody zakończył z wynikiem 188 cm co wystarczyło do trzeciego miejsca. Jest to także jego rekord życiowy.

Dwóch zawodników z naszego województwa zostało medalistami w pchnięciu kulą do lat 18. Drugi z wynikiem 16,85 m był Radosław Starak z Podlasia Białystok, a trzeci Paweł Kryszyn z Technika Augustów. Wynik Kryszyna to 16,27 m, co jest rekordem życiowym kulomiota. Wygrał Damian Rodziak z Orkana Środa Wielkopolska – 17,58 m.

Przeczytaj także: 194 cm Kamili Lićwinko na początek sezonu

Ponadto przedstawiciele Podlasia Białystok zajmowali dwa razy trzecie miejsce w kategorii do lat 20: Piotr Łupiński w biegu na 60 metrów (6,81 s) i w skoku wzwyż Aleksandra Jankowska. Skoczkini poprawiła rekord życiowy – 168 cm.

Dwa razy na najniższym stopniu podium stawali lekkoatleci Prefbetu Śniadowo Łomża. Był to w biegu na 300 metrów do lat 18 Piotr Dąbrowski (35,63 s) oraz sztafeta 4x400 metrów mix także do lat 18. Sztafeta pobiegła w składzie Igor Duchnowski, Piotr Dąbrowski, Karolina Dzwonkowska i Maja Łyskowska.

Klasyfikację medalową wygrał klub AZS AWF Warszawa, którego zawodnicy wywalczyli sześć medali w tym trzy złote. Na 19. miejscu sklasyfikowana została Hańcza. Natomiast w klasyfikacji medalowej województw Podlaskie zostało sklasyfikowane na 13. pozycji.