Płotkarz Podlasia rywalizował w Niemczech

2016-07-25 bialystok stypendia olimpijskie sportowe  prezydenta fot. wojciech wojtkielewicz kurier poranny / gazeta wspoczesna polska press
2016-07-25 bialystok stypendia olimpijskie sportowe prezydenta fot. wojciech wojtkielewicz kurier poranny / gazeta wspoczesna polska press Wojciech Wojtkielewicz
Damian Czykier z Podlasia Białystok został sklasyfikowany na 11. miejscu dystansu 60 metrów przez płotki mityngu w Dusseldorfie.

To był drugi start białostockiego płotkarza w sezonie halowym. W pierwszym występie we Francji 60 metrów przez płotki pokonał w czasie 7,81 s. W środę w Niemczech wypadł gorzej. W swojej serii zawodnik zajął szóste miejsce , z wynikiem 7,83 s, i nie awansowała do finału. Był to jedenasty czas z wszystkich startujących. W finale wygrał Hiszpan Orlando Ortega przed Francuzem Dimitrim Bascou. Obaj uzyskali rezultat 7.51 s, co jest rekordem sezonu na świecie.

24–letni Czykier walczy o minimum na halowe mistrzostwa Europy w Belgradzie, które wynosi 7,75 s. Rekord życiowy lekkoatlety Podlasia to 7,67 s. Zawody w Belgradzie odbędą się dniach 3 – 5 marzec.