Plus Liga. Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali po walce drugi ćwierćfinałowy mecz z ZAKSĄ Kędzierzyn-Kożle

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała po raz drugi Ślepsk Malow Suwałki awansując do półfinału Plus Ligi Wiktor Gumiński
Faworytem ćwierćfinałowej rywalizacji Plus Ligi był finalista Ligi Mistrzów Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, ale siatkarze Ślepska Malow Suwałki, mimo że przegrali drugi mecz 1:3, to znowu sporo napsuli krwi gościom.

Rewanż miał bardzo podobny scenariusz, co pierwsze spotkanie rozegrane w Kędzierzynie-Koźlu. Pierwszy set to wprost koncertowa gra podopiecznych trenera Andrzeja Kowala. Cezary Sapiński bombardował gości swoimi zagrywkami, Marcin Waliński i Bartłomiej Bołądź kończyli ataki po świetnym rozegraniu Josua Tuanigi. Po kolejnym asie Sapińskiego Ślepsk Malow wygrywał na początku seta 5:1, a gdy Takvam skończył atak ze środka było 8:4. Goście zdołali co prawda zbliżyć się na jeden punkt, gdy było 16:15, ale szybko nastąpiła kolejna fantastyczna seria gospodarzy i Bołądż wyprowadził Ślepsk Malow na prowadzenie 18:15. Gdy Sapiński popisał się trzecim asem serwisowym było już 21:16, a chwilę później, po kapitalnej akcji Waliński - Tuaniga - Waliński, 22:17. Ślepsk Malow ostatecznie wygrał partię otwarcia 25:20.

Drugi set także dobrze zaczął się dla gospodarzy, którzy wygrywali 5:2. Jednak po ataku Łukasza Kaczmarka ZAKSA doprowadziła do remisu 13:13. Od tego momentu finaliści Ligi Mistrzów uzyskali przewagę wygrywając do 20.

W trzecim secie to już stroną przeważająca byli siatkarze trenera Nikoli Grbicia. Wygrali 25:21 i już tylko jeden set dzielił ich od awansu do półfinału.

Gospodarze nie zamierzali się wcale poddawać i w czwartym secie ponownie napsuli sporo krwi gościom. Po asie serwisowym Joshua Tuanigi oraz dwóch atakach Kevina Klinkenberga suwalczanie wyszli na prowadzenie 18:17. Szybko o czas poprosił Grbić. I zmobilizowani kędzierzynianie szybko odskoczyli nie doprowadzając do nerwowej końcówki, wygrali 25:21 i cały mecz 3:1 w setach.

Teraz biało-niebiescy zagrają z Aluron CMC Warta Zawiercie o 7. miejsce.

MKS Ślepsk Malow Suwałki - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:20, 20:25, 21:25, 21:25)
Ślepsk: Tuaniga, Bołądź, Sapiński, Takvam, Klinkenberg, Waliński, Czunkiewicz (libero) oraz Szwaradzki, Warda, Kaczorowski, Rousseaux, Rudzewicz
ZAKSA: Toniutti, Kaczmarek, Rejno, Kochanowski, Semeniuk, Śliwka, Zatorski (libero) oraz Kluth, Prokopczuk, Smith
MVP: Benjamin Toniutti (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Stan rywalizacji: 2:0 dla Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i awans do półfinału

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0