Plus Liga. Ślepsk Malow Suwałki - Asseco Resovia Rzeszów 3:1. To czwarta wygrana suwalczan nad Asseco

Ślepsk Malow Suwąłki - Asseco Resovia Rzeszów 3:1
Ślepsk Malow Suwąłki - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 Miłosz Kozłowski
Mają patent siatkarze Ślepska Malow Suwałki na Asseco Resovię Rzeszów. Podopieczni Andrzeja Kowala pokonali rywali 3:1 i była to już czwarta wygrana zespołu z Suwałk nad rzeszowianami w PlusLidze.

Podopieczni trenera Andrzeja Kowala w pierwszym secie wprost znokautowali rywali. Goście byli bezradni wobec doskonałej zagrywki gospodarzy. Marcin Waliński, Cezary Sapiński, Tomas Rousseaux robili co chcieli demolując rywali. Wynik 25:12 sam mówi za siebie.

Drugi set nie zmienił sytuacji. Nadal w ataku byli gospodarze, którzy posłali 9 asów w tej partii! Ślepsk Malow budował systematycznie przewagę i pewnie wygrał 25:21.

W trzecim secie gospodarze wyraźnie rozluźnieni przebiegiem gry myśleli, że już jest po meczu. Resoviacy m.in. dzięki dobrej postawie Simone Pardodi uzyskali 5 punktową przewagę. Ślepsk doprowadził co prawda do wyrównania, ale najważniejsze punkty w końcówce zdobyli goście, którzy zdobyli nadzieję, na doprowadzenie do piątego seta. Ale tylko nadzieje, bo czwarty set to ponownie dobra gra Ślepska. W końcówce podopieczni trenera Andrzeja Kowala uzyskiwali trzypunktowe prowadzenia, które zbyt łatwo trwonili. Prowadzili 23:20, Resovia doprowadziła do remisu 23:23. Dwa ostatnie punkty zdobyli jednak gospodarze wygrywając z Resovią po raz czwarty w historii PlusLigi

Ślepsk Malow Suwąłki - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:12, 25:21, 21:25, 25:23).
Ślepsk Malow: Waliński, Rousseaux, Bołądź, Takvam, Sapiński, Tuaniga, Czunkiewicz (libero) oraz Szwaradzki, Rudzewicz;
Asseco Resovia: Hain, Cebulj, Drzyzga, Butryn, Tammemaa, Parodi, Potera (libero) oraz Domagała, Woicki, Buszek, Krulicki, Jendryk.
MVP: Bartłomiej Bołądź (Ślepsk Malow Suwałki)

1. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 12 35 36:8
2. Trefl Gdańsk 15 30 35:21
3. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 13 24 29:24
4. Jastrzębski Węgiel 10 23 26:12