Plus Liga. Ślepsk Malow Suwałki przegrał z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle 1:3

Trener Ślepska Malow Suwałki Andrzej Kowal
Trener Ślepska Malow Suwałki Andrzej Kowal K_kapica_afk
W pierwszym meczu ćwierćfinałowym PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki przegrał na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle 1:3

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn- Koźle to w tej chwili niewątpliwie najlepsza drużyna Polski i jedna z najlepszych w Europie. Niedawno pokonała Zenit Kazań w półfinale Ligi Mistrzów.

Do meczu ze Ślepskiem Malow Suwałki w I rundzie play-off ZAKSA przystąpiła w najsilniejszym składzie. Siatkarze z Suwałk jednak wcale nie zamierzali kapitulować i pierwszego seta niedzielnego meczu zagrali koncertowo.

Szybko uzyskali przewagę kilku punktów i po asie serwisowym Andreasa Takvama było 8:3 dla Ślepska i trener ZAKSY Nikola Grbic zmuszony został do wzięcia pierwszego czasu dla swojej drużyny.

Podopieczni terenera Andrzeja Kowala nie zatrzymywali się: 16:7, 21:14 i wreszcie 25:17 i wygrana w pierwszym secie.
Niestety, w kolejnych setach nie było już tak dobrze. ZAKSA wygrała 25:16, 25:16 i w czwartym 25:21 zwyciężając pierwszy mecz ćwierćfinałowy. Kolejny mecz już 28.03 w Suwałkach.

Pierwszy mecz play-off
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (17:25, 25:16, 25:16, 25:21)
ZAKSA: Kochanowski, Smith, Kaczmarek, Semeniuk, Toniutti, Śliwka, Zatorski (libero) oraz Kluth, Prokopczuk, Rejno;
Ślepsk: Waliński, Bołądź, Tuaniga, Rousseaux, Sapiński, Takvam, Czunkiewicz (libeo) oraz Szwaradzki, Warda, Klinkenberg, Gonciarz, Rudzewicz.
MVP: David Smith