Plus Liga. Zadecydował złoty set. MKS Ślepsk Malow Suwałki siódmą drużyną

Ślepsk Malow siódma drużyna PlusLigi
Ślepsk Malow siódma drużyna PlusLigi Sobolewski Fotografia
W drugim meczu o siódme miejsce w Plus Lidze Ślepsk Malow Suwałki przegrał 1:3, a jako że wygrał u siebie 3:1 z Aluron CMC Wartą Zawiercie o zwycięstwie decydował złoty set rozgrywany do 15 punktów. W nim bezapelacyjnie lepszymi okazali się podopieczni Andrzeja Kowala i drużyna z Suwałk osiągnęła największy sukces w swojej historii zajmując 7. miejsce w Plus Lidze.

Podopieczni trenera Andrzeja Kowala rozegrali kapitalny pierwszy set. Po dwóch atakach Bartłomieja Boładzia i punkcie zdobytym skutecznym blokiem Marcina Walińskiego drużyna z Suwałk odjęła prowadzenia 16:12. Gospodarze jednak ruszyli w pogoń i doszli gości na jeden punkt. Na szczęście z ławki wszedł Patryk Szwaradzki. Jego zagrywki spowodowały ponowny odskok suwalczan na 22:18. Tej przewagi już nasz zespół nie roztrwonił i po ataku Kevina Klinkenberga wygrał pierwszego seta do 22.

W tym momencie zespół Ślepska Malow potrzebował już tylko jednego seta, by cieszyć się z siódmego miejsca w Plus Lidze. Gospodarze jednak nie zamierzali w cale kapitulować i drugiego seta wygrali dość pewnie 25:19.

Wydawało się, że trzecia partia może być przełomowa dla zespołu z Suwałk, który uzyskał czteropunktowe prowadzenie 8:4. Zawiercianie dokonali zmian. Na parkiecie pojawił się Grzegorz Bociek i Gjorgi Gjorgiew. Świetnie grał Patryk Niemiec. Końcówka była bardzo wyrównana, ale zakończona wygraną gospodarzy do 22.

W czwartym secie Warta prowadziła już 17:10 i wydawało się, że spokojnie dowiezie zwycięstwo do końca seta. Tymczasem fantastycznie prezentował się zespół z Suwałk, który grał bez swoich asów m.in. Tuanigi i Bołądzia. Sześć punktów z rzędu i było już tylko 17:16 dla Zawiercia.

Trener Andrzej Kowal w złotym secie pozostawił na boisku rezerwowych: Szwaradzkiego i Gonciarza. Po asie Klinkenberga Ślepsk Malow wygrywał 5:2. Gospodarze wyrównali, ale po ponownym punkcie Klinkenberga Ślepsk zwyciężał 12:9. W końcówce kapitalnymi zagrywkami popisywał się Szwaradzki i Ślepsk wygrał złotego seta 15:10!

Aluron CMC Warta Zawiercie - Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (22:25, 25:19, 25:22, 25:23)
Złoty set: 15:10 dla Ślepska Malow Suwałki
Alruon CMC: Niemiec, Malinowski, Flavio, Cavanna, Halaba, Muagututia, Żurek (libero) oraz Gjorgiew, Bociek
Ślepsk Malow: Waliński, Klinkenberg, Bołądź, Takvam, Sapiński, Tuaniga, Filipowicz (libero) oraz Szwaradzki, Kaczorowski, Warda, Rudzewicz, Gonciarz, Rhonka
MVP: Patryk Szwaradzki (Ślepsk Malow Suwałki)