PlusLiga. 3:0 z Czarnymi Radom i Ślepsk Malow Suwałki ósmy w tabeli

Ślepsk Malow Suwałki jest ósmy w tabeli PlusLigi
Ślepsk Malow Suwałki jest ósmy w tabeli PlusLigi polskapress
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki pokonali na wyjeździe drużynę Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 i awansowali w tabeli PlusLigi na ósme miejsce. MVP meczu został wybrany rozgrywający Ślepska Malow Suwałki Matias Sanchez.

Jedynie pierwszy set był wyrównany. Na początku dzięki dobrej zagrywce Bartosza Filipiaka Ślepsk Malow Suwałki uzyskał nieznaczną przewagę 6:3. Szybko jednak był remis, gdy także skuteczną zagrywką popisał się z drugiej strony siatki Paweł Rusin. Później trwała już walka punkt za punkt, a set rozstrzygnął się grą na przewagi. Ślepsk Malow po ataku Mirana Kujundzica wygral 27:25.

Drugi i trzeci set przebiegał już z przewagę gości z Suwałk. Mimo że podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza słabiej spisywali się w przyjęciu to jednak i tak budowali swoją przewagę. Druga partia skończyła się wygraną Ślepska Malow 25:19, a trzecia 25:16 po skutecznym ataku Pawła Halaby.

- Czarni to bardzo dobry zespół mającym w swoim składzie wielu doświadczonych siatkarzy. W pierwszym secie popełniliśmy trochę błędów na serwisie, nie nacisnęliśmy na nich. Oni dobrze przyjmowali i kończyli. W końcówce jednak wykorzystaliśmy wszystkie swoje możliwości. Drugi i trzeci set był już naszą dominacją od zagrywek po obronę i blok obronę. Wszystko co trzeba było zrobić to zrobiliśmy. - mówi siatkarze Ślepska Malow Suwałki Cezary Sapiński.

Cerrad Enea Czarni Radom - Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (25:27, 19:25, 16:25)
Czarni: Nowak, Rusin, Tammemaa, Schulz, Łukasik, Lemański, Nowowsiak (libero) oraz Firszt, West, Gąsior.
Ślepsk Malow: Sanchez, Halaba, Takvam, Filipiak, Kujundzić, Sapiński, Czunkiewicz (libero).
MVP: Matias Sanchez (Ślepsk).